• Ako schudnúť po pôrode
  -2

  Niektoré ženy vyzerajú pár týždňov po pôrode ešte lepšie ako keď neboli tehotné. Iné majú zasa problém zhodiť čo i len kilogram a ešte mesiace po pôrode majú kilá navyše a tehotenské bruško. Ak patríte do druhej skupiny, je tento článok pre vás. Keď sa staráte o malé bábätko, nemáte ani pomyslenie na diéty či cvičenie, ale určite chceli by ste schudnúť. Prvých 6 týždňov po pôrode neriešte svoju postavu a sústreďte sa na vaše dieťatko (nezabúdajte však na muža J). Cez deň by si každá z vás mala nájsť pár minút pre seba. Práve tých pár minút dokáže robiť zázraky. Treba však začať postupne. Schudnutie na pôvodnú hmotnosť môže trvať mesiace. Ak ste mali nadváhu ešte pred otehotnením, dostať sa na pôvodnú hmotnosť môže trvať aj vyše roka.

  Read more
 • Chcete schudnúť? Bicyklujte
  -2

  Jedna z najlepších pohybových činností ak chcete schudnúť je bicyklovanie. Bicyklovanie je oveľa lepšie ako beh, pretože pri bicyklovaní nie sú kĺby až tak namáhané. Vďaka ľahkej jazde na bicykli môžete spáliť až 500 kalórií za hodinu v závislosti na vašej hmotnosti. Hodina jazdy denne a za týždeň spálite iba vďaka bicyklovaniu pol kila (čo je ekvivalent 3500 kalórií). Výhoda bicyklovania spočíva aj v tom, že kalórie spaľujete aj niekoľko hodín po dojazdení v závislosti na vašom kľudovom metabolizme (čím je vyšší, tým viac kalórií spálite). Ak máte niekde v kúte komory zaprášený bicykel, teraz je ten správny čas vytiahnuť ho a nasadnúť. Aj keď ste dlhú dobu nebicyklovali, nemali by ste mať problém prejsť pár kilometrov.

  Read more
 • Čo sú to RTD nápoje
  -2

  Ak sa zaujúímate o zdravú stravu či fitness, isto ste sa už stretli s pojmom RTD nápoj. V tomto článku si popíšeme čo sú to RTD nápoje, na čo sú dobré a či sú vôbec nevyhnutné pre zdravý životný štýl a peknú postavu bez prebytočných tukových vankúšov.

  Read more
 • Cvičenie v lete
  -2

  Leto je na rozdiel od zimy obdobie, kedy nás pekné počasie láka von a sme viac motivovaní byť na čerstvom vzduchu. V lete vykonávame množstvo aktivít od plávania po hranie volejbalu pri jazere. Takýmto spôsobom v lete schudneme bez väčšej námahy. Tiež chuť do jedla je v lete menšia ako v zime a v lete sa stravujeme oveľa zdravšie vďaka čerstvej zelenine a ovocí.

  Read more
 • Cviky na biceps
  -0

  Biceps je jedna z častí tela, na ktorú sa cvičenci v posilovniach najviac zameriavajú. Je to jeden z najmenších svalov, ktoré sa vo fitnescentrách precvičujú, ale púta veľkú pozornosť a mnohí ho cvičia oveľa viac ako treba. Je to asi najmä preto, že biceps je viditeľný v krátkom tričku a keď kamaráti chcú vidieť svaly bude to práve biceps. Biceps sa skladá z dvoch hlavných častí, z krátkej hlavy - caput breve a dlhej hlavy - caput longum.

  Read more
 • Cviky na brucho
  -2

  Mať takzvaný sixpack na bruchu je dnes akýmsi ukazovateľom kondície človeka. Snáď nie je človeka, ktorý by nechcel schudnúť v bruchu. Ako isto viete, iba z bruchu sa nedá schudnúť, ale človek chudne vždy z celého tela. To ale neznamená, že treba zanevrieť na cvičenie brucha. Brucho treba trénovať pravidelne a dávať mu zabrať slušnou dávkou opakovaní. Len cvičením brucha sa vám však sixpack nezjaví. Preto je dôležite cvičenie brucha dopĺňať aeróbnou aktivitou a vhodnou stravou bez zbytočného množstva kalórií.

  Read more
 • Garsin - jedny z najznámejších „tabletiek na chudnutie“
  -2

  Ak existuje jedna vec, ktorá sa opakovane potvrdzuje, je to tá, že neexistuje žiadna čarovná tabletka na chudnutie. A napriek tomu sa všade stále objavujú „rýchle riešenia“... a zvyčajne sú dosť pochybné (áno, vidíme vás, detoxikačné čaje).

  Read more
 • HIIT tréning
  -2

  intenzívny tréning

  Tréningová metóda známa pod skratkou HIIT (High-intensity interval training), ktorá znamená vysokointenzívny intervalový tréning sa vo svete stala veľmi populárnou. Tréning HIIT spočíva v striedaní krátkych periód vysokointenzívneho anaeróbneho cvičenia s menej intenzívnymi odpočinkovými periódami. Takto sa pokračuje až do zlyhania. HIIT tréning nie je ohraničený dobou trvania, ale typické cvičenie trvá približne 30 minút v závislosti na vašej kondícii.

  Read more
 • Hypoglykémia a chudnutie
  -0

  Hypoglykémia je stav, kedy hladina cukru (glukózy) v krvi je príliš nízka. Normálna hladina glukózy v krvi zdravých ľudí je 3,5 - 5,5 mmol/l. Hypoglykémia nastane, ak glukóza v krvi klesne pod 3,3 mmol/l. Nízka hladina glukózy v krvi je nebezpečná najmä pre mozog, keďže glukóza jediný zdroj energie mozgu. Hypoglykémia sa objavuje najmä u diabetikov a u ľudí, ktorí vydajú príliš veľa energie (napr. ťažkou prácou, posilovaním, behom). 

 • Káva a chudnutie
  -2

  O káve sa toho už popísalo veľmi veľa, avšak pokiaľ sa káva spomína v spojení s chudnutím, názory sa líšia. Káva môže pomôcť v snahe schudnúť ak sa však nedodržiavajú určité pravidlá, môže naopak spôsobovať zvýšenie hmotnosti. Pitie kávy vo veľkých množstvách môže to viesť k nespavosti, k prejedaniu a tým aj k priberaniu. Ľudia s vysokým tlakom by mali piť kávu len výnimočne. Vďaka kofeínu v káve môžete pocítiť viac energie a tým byť fyzicky aktívnejší. Keď pijete kávu, mali by ste po šálke kávy vypiť rovnaké množstvo vody z dôvodu toho, že káva odvodňuje. Po káve preto môžete cítiť smäd, ktorý však nezaháňajte sladenými vodami. Tiež je dobré zvyknúť si popíjať kávu bez cukru.

 • Ketogénna diéta - nízkosacharidová diéta
  -2

  Chudnutie nie je len o obmedzení tukov v strave. Chudnúť sa dá aj keď budeme jesť pomerne veľa tukov a to tak, že zo stravy úplne alebo čiastočne vylúčime sacharidy. Jedna z najznámejších diét založených na nízkom príjme sacharidov je ketogénna diéta. Telo bez prísunu sacharidov bude hľadať iný zdroj energie a siahne po tukoch. Tento stav sa odborne nazýva ketóza a telo pri nízkej hladine cukru v krvi začne vyrábať z mastných kyselín tzv. ketóny, ktorými nahrádza cukry. Ketogénna diéta sa nazýva aj keto diéta. Do ketózy sa telo dostane, ak za deň prijmete menej ako 50 gramov sacharidov. Ketózu využívajú mnohé diéty (napr. Atkinsova diéta, diéta South Beach), ktoré sa líšia množstvom príjmu sacharidov, bielkovín a tukov. Diéty založené na ketóze bývajú veľmi efektívne v spaľovaní tukov, majú však aj svoju odvrátenú stránku. O výhodách a nevýhodách ketogénnej diéty si môžete prečítať nižšie.

 • L-Arginín
  -2

  l arginin

  Arginín je semi-esenciálna aminokyselina, ktorú si telo vie samo vyrobiť len za určitých okolností a v nedostatočnej miere. Keďže L-Arginín má mnoho priaznivých účinkov na naše telo, je dobré ho telu dodávať či už v strave alebo v doplnkoch výživy. Zvýšený príjem L-Arginínu je potrebný najmä v období rastu a zvýšenej fyzickej námahy. Pre ľudí, ktorí cvičia s činkami je vhodná suplementácia L-Arginínom tesne pred cvičením vďaka čomu sa výrazne môže zvýšiť výkon a napumpovanie svalov. L-arginín v tele podporuje syntézu bielkovín a vyrába oxid dusnatý (NO), čo je zlúčenina, ktorá uvoľňuje cievy. Arginín je vhodný aj pre starších ľudí so senilnou demenciou.

  Read more
 • Mangán - na čo je dobrý a kde ho nájdeme
  -1

  Mangán je minerál, ktorý je pre naše telo veľmi dôležitý. Je potrebný pre metabolizmus bielkovín, tukov, k regulovaniu hladiny cukru v krvi, pre zdravú nervovú sústavu a tiež dobrý imunitný systém. Ďalej je nutný na produkciu energie, rast kostí, chráni pred vysokou hladinou cholesterolu a vysokým krvným tlakom, a je tiež dobrý na rast chrupaviek a na ochranu pred ateriosklerózou, osteoporózou, artrózou a svalovými kŕčmi. U dojčiacich mamičiek podporuje tvorbu materského mlieka. Mangán je tiež podporný pri využívaní mnohých minerálov a vitamínov v tele (napríklad vápnik, fosfor, železo, vitamín E).

  Read more
 • Najhoršie potraviny pri chudnutí
  -2

  Existuje veľa ľahko dostupných potravín, ktoré nedávajú nášmu telu žiadne užitočné živiny okrem tuku a cukru. Sladkostí sú v supermarketoch plné regále. Vďaka farebným obalom vyzerajú lákavo, ale ak vám záleží na vašej postave, mali by ste sa častiam obchodu s cukrovinkami vyhnúť. No nielen sladkosti sú pre náš organizmus nezdravé. Raz za čas nezaškodí dať si sladkosť, ale všetko s mierou. Nasledovné potraviny by ste si mali škrtnúť zo svojich jedálničkov.

  Read more
 • Potraviny, vďaka ktorým priberiete svaly
  -2

  Veľa ľudí sa snaží schudnúť, ale čo treba robiť, keď chce niekto naopak pribrať? To sa týka najmä ektomorfov, teda ľudí s chudou postavou. Najmä mladí chalani sa snažia pribrať svaly, aby nimi mohli okúzliť potenciálne frajerky. Pre tých máme tipy, ktoré potraviny jesť na splnenie ich sna o svalnatej postave. Ak máte rýchly metabolizmus, je ťažké pribrať na hmotnosti a aj pár kilogramov je výzva. Nie je až tak náročné pribrať, keď budete jesť smažené jedlá a piť sladené nápoje. Tým by ste však priberali iba tuk a vaša strava by bola nevyvážená. Nasledovné potraviny vám pomôžu pribrať hmotnosť zdravou cestou.

  Read more
 • Schudnite vďaka jóge
  -1

  Mnohým ľuďom sa pri slove jóga vybaví relaxačná hudba a rôzne poprehýbaný človek. Jóga napomáha flexibilite tela, uvoľnuje svaly a je tiež dobrá na ‘vyčistenie’ mysle. Málokto vie, že jóga môže byť nápomocná pri chudnutí. Jóga nepomáha pri chudnutí tým spôsobom ako beh alebo aerobic, ani nie je taká efektívna pri spaľovaní kalórií, pomáha však skôr psychicky. Jóga uvoľňuje myseľ a človek si viac uvedomuje prepojenie mysle s telom. Navyše jóga odbúrava stres a je známe, že človek v strese zje viac ako keď je pokojný. Keď sa začnete venovať jóge, postupne sa budete vyhýbať nezdravým jedlám, ktoré iba zhoršujú vašu postavu a sebavedomie.

  Read more
 • Syr Cottage je vhodný na chudnutie aj priberanie.
  -0

  Malé biele guľôčky v tégliku sa stali súčasťou mnohých diét nielen na chudnutie, ale najmä na priberanie svalov. Je na to niekoľko dôvodov prečo vďaka syru Cottage môžete ako priberať tak i chudnúť. Tento syr obsahuje málo tuku a kalórií, zanedbateľne sacharidov a veľa bielkovín, vďaka čomu nepriberiete tuku, ale udržíte alebo vybudujete si svaly. Potravín s tak priaznivými výživovými hodnotami je na trhu málo, preto syr Cottage by sa dal nazvať aj superpotravinou. Navyše Cottage je bohatý na vitamín B2, ktorý je dobrý pre kožu a zdravé oči. Obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré sú dobré pre silné kosti a zuby. Cottage cheese sa dá kúpiť s rôznymi príchuťami, s bylinkami, chilli paprikou alebo s príchuťou cibule a cesnaku.

  Read more
 • Tuky v diéte
  -2

  Dlhé roky sa hovorilo o tom, že diéta s malým obsahom tuku je vhodná na zníženie hmotnosti a prevenciu srdcových chorôb. To platí aj dnes, aj keď existujú diéty s vysokým podielom tuku vďaka ktorým sa dá schudnúť veľmi rýchlo. Úplné vyradenie tukov z diéty nemá práve priaznivé účinky na ľudský organizmus. Je mnoho dôvodov, prečo by mali byť tuky súčasťou denného jedálnička.

  Read more
 • Základné cviky na získanie objemu svalov
  -2

  Mnoho ľudí cvičiacich v posilňovni chce mať veľký biceps, mohutný hrudník či vypracované brucho. Vďaka rôznym cvikom sa dá dosiahnuť jedno či druhé. Ak však túžite po svalnatom tele nemali by ste vynechávať základné cviky. Základných cvikov je dosť veľa, ale medzi tie najhlavnejšie patria drep, mŕtvy ťah a tlak na lavičke. Pre tých, čo chcú zmohutnieť existuje množstvo cvikov a najefektívnejšie sú viackĺbové cviky, teda tie pri vykonávaní ktorých hýbete viacerými kĺbmi. Viackĺbové cviky si popíšeme v tomto článku.

  Read more
 • Zaujímavé tipy na chudnutie
  -3

  Strava a pohyb sú kľúčovým faktorom na zbavenie sa kilogramov. Existuje však pár užitočných tipov, vďaka ktorým schudnete pár kilogramov a ani si to nevšimnete. A čo je najlepšie, netreba behať, chodiť do posilovne či diétovať. Ako sa to teda dá dokázať? Ako schudnúť bez cvičenia? Pozrite si nasledujúce tipy, skúste ich aplikovať a uvidíte.

  Read more

Najnovšie články

Vyber kompresora do ...

Kompresor je všestranným náradím. Použiť ho ...

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...