Tags: zdravie  

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho prejavuje ochorenie alebo vážnejšia choroba. Závisí to najmä od zdravotného stavu, kondície a imunity. Z týchto dôvodov je niekedy možné prehliadnuť ľahké prejavy ochorenia. Na jar a počas leta sa zvyšuje počet kliešťov, čo aj ovplyvňuje  výskyt a rozšírenie infekčného ochorenia. Počas výletov do prírody je veľmi dôležité dbať na ochranu a prevenciu, pretože na boreliózu neexistuje žiadne očkovanie. Ak budete podceňovať liečbu a možné príznaky boreliózy alebo iných ochorení, môže sa vám to tvrdo vrátiť.

Čítať ďalej...

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám povinné. Očkovaniu sa určitá skupina ľudí bráni, ale pravda je taká, že vďaka očkovaniu sme sa zbavili mnohých životu nebezpečných ochorení. Povinné očkovanie je hradené zdravotnými poisťovňami. Navyše je možnosť nepovinného očkovania, napríklad proti chrípke, ale aj iným chorobám. Budúcnosť ukáže, či očkovanie proti koronavírusu bude povinné alebo dobrovoľné.

Čítať ďalej...

Snažíte sa zdravo stravovať a pravidelne cvičíte? Pokiaľ chcete svojmu telu dopriať všetko, čo k vitálnemu fungovaniu potrebuje, nemali by ste zabúdať na to, že spomenuté „opatrenia“ vám na to nebudú úplne stačiť. Ľudský organizmus predsa nereaguje iba na skonzumované jedlo a pohyb. Všetky vplyvy prostredia zohrávajú určitú rolu. Chlad, teplo, slnečné žiarenie, svetlo, tma, stres atď. So všetkým, čo počas dňa stretnete, sa musíte nejakým spôsobom vyrovnávať, a to aj vtedy, ak si to už ani neuvedomujete. Vaše telo a vaša psychika teda celý deň pracuje. Doprajte im preto plnohodnotný odpočinok a snažte sa o kvalitný spánok.

Čítať ďalej...
Tags: spánok  

Nákazu koronavírusom netreba podceňovať a aj keď sa u mnohých neprejavujú žiadne príznaky, u niektorých pacientov môže mať toto ochorenie ťažký priebeh. U ľudí s COVID-19 sa zaznamenala široká škála príznakov - od miernych až po ťažké. Príznaky sa môžu objaviť 2-14 dní po vystavení sa koronavírusu. Ak cítite niektorý z vážnejších príznakov, bezodkladne volajte svojmu doktorovi prípadne pohotovosť a oznámte, že môžete byť nakazený koronavírom.

Čítať ďalej...

Podkategórie

Liečenie vonkajších zdravotných problémov

Liečenie vnútorných zdravotných problémov.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...