Tags: dieťa   PR  

Možno ste už aj vy niekedy darovali topánočky alebo papučky vášho dieťaťa rodine alebo priateľom. Zámer to bol určite dobrý, no verte, že pre dieťa, ktoré ich zdedí, to už nie je až taká “výhra”. Vývoj detskej nohy je totiž značne ovplyvnený tým, čo si dieťa obúva. A pri topánkach, ktoré už sú nosené, si noha nevytvorí svoje vlastné “pravidlá”. V praxi to znamená, že topánka sa neprispôsobí nohe, ale naopak. Noha bude kopírovať topánku aj s jej vlastnosťami, ktoré určil predošlý majiteľ. Dieťa by rozhodne malo vždy nosiť nové, nezdedené topánky. Je to záruka, že sa jeho noha bude vyvíjať tak, ako má.

Aké by mali byť detské topánky?

Detské topánky pôsobia na správny vývoj chrbtice a držanie tela. Pre tých, čo nevedia, je dobré, aby mali detské topánky podporu pozdĺžnej klenby, fixovanú pätu a anatomickú stielku. Niet nad zdravú obuv od značky D.d.STEP, ktorú ponúka aj lollipopkids.sk. Topánočky pre najmenších by mali byť z prievzdušných, mäkkých materiálov, ktoré sa dokážu skvelo prispôsobiť potrebám detskej nohy, ktorá ešte nie je vyformovaná.

Veľkosť nohy netreba podceňovať

Všímajte si veľkosť detskej nohy, práve od centimetrov sa odvíja aj výber vhodného “čísla”. Nezabudnite, že veľkosť detskej nohy sa mení často, je potrebné nohy každý mesiac premeriavať, aby sa nestalo, že vaše dieťa bude nosiť malé topánky, ktoré mu uškodia. Neviete, ako vašu ratolesť správne pomerať? Je viacero možností, najlepšou je asi tá, pri ktorej dieťaťu obkreslíte nohu a zmeráte nákres chodidla od najdlhšieho prsta k päte. Dbajte na rezervu, minimálne polcentimetra, maximálne však centimeter! Strih topánočiek vášho dieťaťa by mal korešpondovať s tvarom nohy, chodidla i priehlavku tak, aby ho dokonale kopíroval a pri chôdzi drobca nijak neobmedzoval. Výber topánky nepodceňujte, nosenie nesprávnych topánok má za následok rôzne zdravotné komplikácie na čele s plochými nohami, zdeformovanými alebo vybočenými palcami. 99% detí sa narodí so zdravými nožičkami, no tretina z nich prichádza do prvej triedy so zdeformovanými nôžkami práve vďaka nevhodnej obuvi. Vaše dieťa nemusí patriť medzi ne, je to na vás!

Najnovšie články

Užitočné vychytávky ako ...

Podľa Wikipédie je Life hack termín pre akýkoľvek ...

Prečo občas dopriať ...

Rozhodli ste sa kúpiť si šteniatko. Je to váš ...

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...