Tags: koža  

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú určené na starostlivosť o telo. Do popredia sa v posledných rokoch dostáva prírodná kozmetika, ktorá je šetrnejšia nielen k našej pokožke a vlasom, ale tiež k prírode.

Slovné spojenie prírodná kozmetika používa čím ďalej tým viac výrobcov. Nie vždy sa však toto označenie zhoduje s realitou. Ak si nie ste istý, vždy sa v prvom rade pozrite na zloženie daného výrobku. Pokiaľ obsahuje minerálne oleje – parafíny, ktoré sú vyrobené z ropy, prírodná určite nie je.

Pod pojmom bio kozmetika, respektíve prírodná kozmetika, by sa mali radiť výhradne certifikované kozmetické výrobky. Ich základ tvoria rastlinné oleje, bambucké maslo, vodné výluhy, bylinné extrakty, éterické oleje, včelí vosk, vitamín C, emulgátory…

Zložky v bio a prírodnej kozmetike pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a nikdy sa netestujú na zvieratách. Práve tieto faktory ovplyvňujú aj cenu, ktorá je o niečo drahšia ako kozmetika plná ropných zlúčenín a chémie.

1.   Kvalita pre našu pokožku

Koža je náš najväčší orgán, preto si zaslúži kvalitnú starostlivosť. Je dobré čím skôr si uvedomiť, že to, čo si dávame na našu pleť, telo či vlasy, môže výrazne ovplyvniť našu budúcnosť. Častým používaním chemických prípravkov si môžeme privodiť ekzémy či rôzne kožné vyrážky. Prírodná kozmetika je pritom veľmi dostupná, vyberie si naozaj každý.

2.   Prírodná kozmetika šetrí planétu

Výrobcovia prírodnej kozmetiky sú zhovievaví nielen k ľudskému zdraviu, ale tiež zastávajú férový prístup k našej planéte. Snažia sa vyrábať udržateľné prípravky, kúpou ktorých podporíte dobré pracovné podmienky či recyklovateľné obaly.

3.   Prírodná kozmetika sa netestuje na zvieratách

Ďalším veľkým benefitom prírodnej kozmetiky je to, že drží certifikáty zaručujúce netestovanie na zvieratách. To znamená, že nielen samotný produkt, ale ani jedna jediná zložka z neho nebola testovaná na zvieratách.

4.   Prírodná kozmetika je koncentrovanejšia

Na začiatku sa vám môže zdať, že prírodná kozmetika je oproti konvenčnej o niečo drahšia. Dôležité je uvedomiť si, že napríklad tuhé šampóny, mydlá či iná drogéria sú viac koncentrované, a teda stačí ich používať v menšom množstve. V konečnom dôsledku je teda prírodná kozmetika lacnejšia alebo cenovo rovnaká kozmetike, na ktorú sme boli zvyknutí doteraz.

Vyberie si každý

Pokiaľ chcete zažiť zdravie na vlastnej koži, vyberajte si rozumne. Ak s prírodnou kozmetikou ešte len začínate, poprípade nemáte predstavu o tom, ktorá kozmetika sa radí do kategórie prírodná alebo bio, nechajte sa inšpirovať a poradiť si.

Navštívte napríklad e-shop BIOnatural, kde nájdete množstvo cenovo dostupných prírodných značiek kozmetiky. Vyberiete si všetko – od kozmetiky na pleť, vlasy, cez ekodrogériu až po prírodnú kozmetiku pre vašich domácich miláčikov.

Výhodou je veľký sortiment, cenová dostupnosť a logické usporiadanie do kategórií. Môžete mať istotu, že pokiaľ si kúpite kozmetiku či drogériu z e-shopu BIOnatural, svojmu telu doprajete skutočne len to najlepšie. Využiť môžete aj rôzne kupóny a poukážky, ktoré potešia vašu peňaženku.

Najnovšie články

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...