Tags: kuchyňa  

V chladničke skladujeme potraviny od výmyslu sveta a z času na čas ju treba vypratať a vyčistiť. Občas treba skontrolovať čo všetko v chladničke máme a koľko toho je pokazeného či po záruke. Ak sa chystáte na dlhší čas odísť z domu, je dobré vypratať celú chladničku, vypnúť ju z elektriny a nechať celý čas vetrať. Ušetríte tým peniaze za elektrinu a chladnička sa vám vyvetrá. Pri čistení chladničky je dôležité vybrať sklené police a dôkladne ich umyť. Taktiež sa zamerajte na tesnenia na dverách, kde sa zvyknú zachytávať nečistoty. Ak vás trápi neustály zápach z chladničky, zozbierali sme pre vás domáce tipy na jeho odstránenie.

Jedlá sóda – Na odstránenie zápachu nasypte sódu na plech na pečenie alebo tanier a vložte do chladničky. Za pár dní by ste sa mali zbaviť zápachu v chladničke. Pre trvalé odstraňovanie zápachu je dobré mať sódu v nejakej menšej krabičke v chladničke po celý čas. Jedlá sóda sa dá využiť aj na umývanie chladničky. Polovicu pohára naplňte sódou, dolejte teplou vodou a umyte všetky zákutia vnútri chladničky.

Ocot – Použitie octu je naozaj rôznorodé a na odstraňovanie zápachu, baktérií a plesní je ideálny. Ocot je lacný, bezpečný na použitie a ej keď niekomu ocot smrdí, naozaj pomáha odstrániť zápach. Zmiešajte rovnaký diel octu a vody a použite na umytie chladničky. Pre silnejší efekt použite nezriedený ocot.

Ovsené vločky – Neochutené ovsené vločky nasypte do pohára alebo tégliku od jogurtu a vložte do chladničky. Vločky za pár dní nasajú zápach z chladničky. Tento spôsob používajte kedykoľvek zacítite zápach v chladničke. Samozrejme ak vám začne chladnička zapáchať, dôvodom môžu byť pokazené potraviny. Po použití vločky vyhoďte a do mlieka na raňajky radšej použite nové vločky:)

Káva – Podobne ako ovsené vločky sa dá použiť mletá káva. Nasypte kávu do poháru alebo na plytký tanier a vložte do chladničky. Za pár dní nebude po zápachu v chladničke ani stopy. Káva sa používa aj v parfumérii, keď voniate jeden parfum za druhým, medzitým je dobre privoňať si ku káve a neutralizovať vôňu. Na rýchlejšie zbavenie sa zápachu môžete dať kávu na viacero tanierov či do viacerých šálok a povkladať do jednotlivých regálov.

Vyvetranie – Keď ste už skúsili všetko možné a nič nepomáha máme pre vás jednu jednoduchú radu. Jednoducho vypnite chladničku, vyberte z nej všetko, rozmrazte ju a nechajte na nej celý deň otvorené dvere. To by mohlo pomôcť odstrániť zápach a nemusíte sa báť, že vám napáchne celá domácnosť.

Drevené uhlie – Pre odstránenie zápachu je uhlie veľmi dobrý pomocník. Drevené uhlie sa používa do filtrov digestorov na pohlcovanie zápachu. Použitie uhlia do chladničky je jednoduché: vložte brikety dreveného uhlia do nádobky a umiestnite dovnútra chladničky. Pach z chladničky sa o pár dní stratí a uhlie môžete odstrániť. Ak aj nepoužívate uhlie na kúrenie, dá sa kúpiť aj v malých vreckách (napríklad v Baumaxe).

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...