Tags: kuchyňa  

V chladničke skladujeme potraviny od výmyslu sveta a z času na čas ju treba vypratať a vyčistiť. Občas treba skontrolovať čo všetko v chladničke máme a koľko toho je pokazeného či po záruke. Ak sa chystáte na dlhší čas odísť z domu, je dobré vypratať celú chladničku, vypnúť ju z elektriny a nechať celý čas vetrať. Ušetríte tým peniaze za elektrinu a chladnička sa vám vyvetrá. Pri čistení chladničky je dôležité vybrať sklené police a dôkladne ich umyť. Taktiež sa zamerajte na tesnenia na dverách, kde sa zvyknú zachytávať nečistoty. Ak vás trápi neustály zápach z chladničky, zozbierali sme pre vás domáce tipy na jeho odstránenie.

Jedlá sóda – Na odstránenie zápachu nasypte sódu na plech na pečenie alebo tanier a vložte do chladničky. Za pár dní by ste sa mali zbaviť zápachu v chladničke. Pre trvalé odstraňovanie zápachu je dobré mať sódu v nejakej menšej krabičke v chladničke po celý čas. Jedlá sóda sa dá využiť aj na umývanie chladničky. Polovicu pohára naplňte sódou, dolejte teplou vodou a umyte všetky zákutia vnútri chladničky.

Ocot – Použitie octu je naozaj rôznorodé a na odstraňovanie zápachu, baktérií a plesní je ideálny. Ocot je lacný, bezpečný na použitie a ej keď niekomu ocot smrdí, naozaj pomáha odstrániť zápach. Zmiešajte rovnaký diel octu a vody a použite na umytie chladničky. Pre silnejší efekt použite nezriedený ocot.

Ovsené vločky – Neochutené ovsené vločky nasypte do pohára alebo tégliku od jogurtu a vložte do chladničky. Vločky za pár dní nasajú zápach z chladničky. Tento spôsob používajte kedykoľvek zacítite zápach v chladničke. Samozrejme ak vám začne chladnička zapáchať, dôvodom môžu byť pokazené potraviny. Po použití vločky vyhoďte a do mlieka na raňajky radšej použite nové vločky:)

Káva – Podobne ako ovsené vločky sa dá použiť mletá káva. Nasypte kávu do poháru alebo na plytký tanier a vložte do chladničky. Za pár dní nebude po zápachu v chladničke ani stopy. Káva sa používa aj v parfumérii, keď voniate jeden parfum za druhým, medzitým je dobre privoňať si ku káve a neutralizovať vôňu. Na rýchlejšie zbavenie sa zápachu môžete dať kávu na viacero tanierov či do viacerých šálok a povkladať do jednotlivých regálov.

Vyvetranie – Keď ste už skúsili všetko možné a nič nepomáha máme pre vás jednu jednoduchú radu. Jednoducho vypnite chladničku, vyberte z nej všetko, rozmrazte ju a nechajte na nej celý deň otvorené dvere. To by mohlo pomôcť odstrániť zápach a nemusíte sa báť, že vám napáchne celá domácnosť.

Drevené uhlie – Pre odstránenie zápachu je uhlie veľmi dobrý pomocník. Drevené uhlie sa používa do filtrov digestorov na pohlcovanie zápachu. Použitie uhlia do chladničky je jednoduché: vložte brikety dreveného uhlia do nádobky a umiestnite dovnútra chladničky. Pach z chladničky sa o pár dní stratí a uhlie môžete odstrániť. Ak aj nepoužívate uhlie na kúrenie, dá sa kúpiť aj v malých vreckách (napríklad v Baumaxe).

Najnovšie články

Udržateľné nabíjacie ...

V domácnostiach využívame elektroniku tak, aby ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Ženy milujú steppery. ...

U žien sa steppery dlhodobo tešia veľkej ...

Aký kancelársky nábytok ...

Bežný denný režim medzi študujúcou mládežou veľmi ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...