Keď sa hovorí o telesnom tuku, väčšina ľudí to spojí s nadváhou. Áno, keď niekto má v úmysle schudnúť alebo túži po vyrysovanejšej postave, bojuje s tukom. Títo ľudia sa sústreďujú na tie vrstvy, ktoré sa nachádzajú priamo pod kožou, čiŽe tie viditeľné. Ľahko ich dokážete aj nahmatať, stlačíte svoju kožu a medzi prstami držíte vrstvu podkožného tuku. Oveľa nebezpečnejší je ale ten, ktorý útočí nenápadne: viscelárny tuk.

Čítať ďalej...

Množstvo ľudí dnes trápi laktózová intolerancia, čo znamená neschopnosť stráviť laktózu (mliečny cukor)1 z mlieka a mliečnych produktov. Laktózová intolerancia vzniká pri nedostatočnej produkcii enzýmu známeho ako laktáza. Tento enzým sa tvorí v tenkom čreve Laktóza tvorí približne 2-8 % z pevných častíc v mlieku. Názov laktóza pochádza z latinského názvu pre mlieko a prípona óza sa používa na označenie cukrov (fruktóza, glukóza).

Čítať ďalej...
Tags: trávenie  

Bylinka s milým názvom Ligurček lekársky (po latinsky Levisticum officinale) pochádza zo Strednej Ázie, Iránu a Afganistanu a dnes rastie aj na Slovensku najčastejšie v podhorských a horských oblastiach, v okolí záhrad a na skládkach. Obľúbený je už od staroveku až po súčasnosť. Ligurček je trvácna, mrazuvzdorná bylina, kvitne od júna do júla a dorastá do výšky až 2 metre. Práve kvôli výške sa odporúča sadiť dozadu záhrady, nie do stretu medzi ostatné byliny. Listy Ligurčeka lekárskeho sa používajú ako korenie do polievok, omáčok či šalátov. Má liečivé, ale aj psychotropné účinky (kvôli obsahu látky myristicín, ktorá je chemickým zložením podobná extáze) a nie je vhodný pre tehotné ženy. Ligurček má výraznú chuť podobnú petržlenu. Jeho intenzívna vôňa priťahuje včely a iný hmyz. Niektorí ho kvôli jeho účinkom nazývajú aj ako magická bylinka.

Čítať ďalej...

Každý človek sa v určitom období svojho života dostane do stresových a napätých situácií, ktoré často vyústia do zdravotných problémov a psychických nezrovnalostí. Hoci sa často dokážeme popasovať s problémami celkom jednoducho a bez trvalých následkov, niekedy prichádzajú chvíle, kedy si skutočne nevieme rady a začneme premýšľať nad tým, kde sme robíme chybu a postupne v nás narastá neustále napätie a nespokojnosť. Medzi najčastejších spúšťačov takýchto situácií patrí najmä stres, ktorý si v dnešnom uponáhľanom svete často vyrábame sami. Jedného dňa sa zobudíme a uvedomíme si, že sme zahltení množstvom úloh a povinností, nestíhame, sme pod tlakom a máme pocit, že nič nezvládneme podľa našich predstáv. Ak ste sa v tomto tvrdení našli, vedzte, že nie ste sami. Napätie, či už vonkajšie alebo fyzické, spolu so stresom, sú našimi (ne)vernými spoločníkmi od nepamäti a je len na nás a našom vnútornom nastavení, ako ich dokážeme zvládať. V tomto článku sa spoločne pozrieme na overené tipy a triky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa neustáleho stresu a napätia. Uvarte si šálku obľúbeného nápoja a zatočte so stresom!

Čítať ďalej...
Tags: zdravie   stres  

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...