Glykemický index (GI) je stupnica od 0 po 100, ktorá zobrazuje potraviny podľa toho, akou rýchlosťou sa z nich vstrebáva cukor a ako rýchlo pôsobí na hladinu glukózy v krvi. Na stupnici GI nenájdete potraviny ako mäso, vajcia, syr, ktoré neobsahujú žiadne sacharidy. Za potraviny s nízkym GI sa považujú tie, ktoré majú GI menší ako 55. Sú to napríklad tieto potraviny:

Čítať ďalej...

Rakytník rešetliakový, väčšinou nazývaný iba rakytník, poznali pre jeho zdravotné účinky na zdravie už pred stáročiami. Rakytník je ker pochádzajúci z Ázie, využíva sa v tradičnej medicíne. Jeho malé oranžové bobuľové plody sú veľkým zdrojom vitamínu C či antioxidantov.

Čítať ďalej...

Pizza patrí k najobľúbenejším jedlám na svete a je obľúbená aj napriek tomu, že obsahuje veľa kalórií a tukov. Jeden väčší ‘trojuholník‘ salámovej pizze so syrom môže obsahovať až 300 kalórií, celá pizza potom môže mať vyše 1000 kalórií. Pizza je veľmi chutné jedlo, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo sa deje v našom tráviacom systéme po zjedení pizze? Nasledovné riadky vám to prezradia vďaka odborníčke na výživu Sonyi Angelone.

Čítať ďalej...

Arónia čiernoplodá (po latinsky Aronia melanocarpa) je známa aj pod menom jarabina čierna alebo po anglicky chokeberry. Je to opadavý krík dorastajúci do výšky až 3 metre a je to vzdialená príbuzná s hruškou a jarabinou. Má tmavé fialové až čierne plody, ktoré dozrievajú koncom augusta až začiatkom septembra.

Arónia čiernoplodá je považovaná sa superplodinu vďaka mnohým priaznivým účinkom na naše zdravie. Poďme sa na aróniu pozrieť bližšie a vymenujme si na čo je arónia vhodná a kedy sa jej naopak vyhnúť.

Čítať ďalej...

Najnovšie články

Udržateľné nabíjacie ...

V domácnostiach využívame elektroniku tak, aby ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Ženy milujú steppery. ...

U žien sa steppery dlhodobo tešia veľkej ...

Aký kancelársky nábytok ...

Bežný denný režim medzi študujúcou mládežou veľmi ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...