Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti nakladáte s odpadom? V dnešnej dobe je dôležité robiť zmeny, ktoré môžu vo veľkom niečo znamenať. Skúste sa teda zamerať na váš domáci odpad a nakladať s ním čo najlepšie.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Drvič kuchynského odpadu

Určite ste spozorovali, že odpadu je v domácnostiach neuveriteľné množstvo. Plastové obaly, papierové krabice, zvyšky jedla a podobne. Aby ste znížili objem nevyužitého jedla končiaceho v odpadkových košoch, môžete v kuchyni nainštalovať drvič odpadu, ktorý kusy rozomelie. Drvič odpadu je dôležitou súčasťou procesu nakladania s kuchynským odpadom. Používa sa na zmenšenie veľkosti pevných odpadových materiálov, ako sú napríklad šupky, kosti, nespracované potraviny či zvyšky, čím sa uľahčuje a zefektívňuje ich cesta do komunálneho odpadu. Veľkosť materiálu, ktorý možno drviť, závisí od typu použitého drviča. Rovnako tak si pri výbere modelu všímajte aj jeho hlučnosť.

Separovanie a koše na triedený odpad

V kontexte nakladania s odpadom zohráva dôležitú úlohu aj triedenie odpadu. Je to proces, pri ktorom sa separujú rôzne druhy odpadových materiálov podľa ich zloženia. V domácnosti sú praktické odpadkové koše na triedený odpad, ktoré môžu pozostávať z niekoľkých zberných nádob v rôznych objemoch. Výhodou týchto košových systémov je, že môžu byť zabudované do kuchynských skriniek. V ponuke nájdete závesné alebo výsuvné modely.

 

Triedenie odpadu pomáha oddeliť recyklovateľné materiály od nerecyklovateľných, čo umožňuje efektívnejšie postupy recyklácie. Separácia je dôležitou súčasťou procesu odpadového hospodárstva. Zahŕňa rozdelenie rôznych druhov odpadu do jednotlivých kategórií (napr. papier, plast, sklo, kov, bio), aby sa dali ľahšie recyklovať a opätovne použiť. To pomáha znižovať množstvo odpadu, ktoré končí na skládkach alebo sa musí inak likvidovať.

 

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej farbe? Vďaka bielej kuchynskej linke, skrinkám a stenám vzniká optická ilúzia väčšieho a svetlejšieho priestoru. Práve preto sú tieto kuchyne obľúbené aj v malých bytoch. Okrem spomínaných benefitov a nadčasového dizajnu však so sebou prinášajú aj zvýšené nároky na údržbu. V článku vám prezradíme niekoľko trikov, ako udržať vašu kuchyňu v nedotknutom a dokonale čistom stave.

Čítať ďalej...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť vyzerá ako po výbuchu. Čo robiť, aby vás ani nečakaní hostia nezastihli nepripravených?

Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Čítať ďalej...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe to nie je žiadna veľká veda. Akreditovaný laboratórny rozbor vody je možný na celom území SR.

Čítať ďalej...

Najnovšie články

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...