Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate s ňou máme veľa spoločného. V jesennom období prechádza z intenzívneho vegetačného režimu do pokojového. Všetky procesy sa vo výsadbe spomaľujú, no nastávajúce zimné obdobie ich šetriť rozhodne nebude. Keďže sa radi potešíme šťavnatému ovociu aj budúcu sezónu, jesenná starostlivosť o ovocné stromčeky je nevyhnutná.

Čítať ďalej...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy škodcov, ktoré si radi pochutnajú na našich plodinách. Keďže vypestovať niečo dá veľa úsilia, nikto sa zo škodcov v záhrade neteší. Proti škodcom v záhrade existuje množstvo účinných chemikálií, ale veríme, že to nie je cesta, ktorou sa chcete uberať. Namiesto toho je veľa prírodných možností proti škodcom v záhrade. Nie na všetky škodce existuje univerzálny recept, preto si treba vybrať podľa toho, akého škodcu máte v záhrade vy.

Čítať ďalej...

Hľadáte vhodné ponorné čerpadlo, čo bude vašu domácnosť zásobovať pitnou vodou? V takom prípade musíte zvážiť hneď niekoľko dôležitých parametrov, ktoré vám čerpanie vody z väčšej hĺbky výrazne uľahčia.

Čítať ďalej...

V záhradách rodinných domov, ale aj na terasách či balkónoch bytov či na víkendovej chate si často plánujeme vytvoriť akési útočisko, kde si chceme v pokoji vychutnať dobrý nápoj, knihu či rozhovory s našimi najdrahšími. Nie je preto jedno, aký záhradný nábytok si na chvíľky relaxu vyberieme. Aktuálne je hitom nábytok z umelého ratanu, ktorý je v prevedeniach od výmyslu sveta.

Čítať ďalej...
Tags: záhrada  

Mať v záhrade krásny trávnik by chcel snáď každý. Niektorým šikovným záhradkárom sa to aj úspešne darí, ale mnohí aj napriek snahe nevedia dosiahnuť pekný, zelený a rovnomerný trávnik bez buriny. Pekný trávnik dá veľa práce a dosiahnutie dokonalého trávnatého ‘koberca’ vyžaduje veľa trpezlivosti. Na trhu sú rôzne chemické prostriedky, ktoré napomáhajú krajšiemu trávniku bez buriny, ale ide to aj bez nich. Ak chcete pekný trávnik, pripravte sa na pravidelné zavlažovanie, kosenie a hnojenie. Vďaka dôkladnej starostlivosti bude trávnik krásne zelený a bude odolávať chorobám a burine.

Čítať ďalej...
Tags: záhrada  

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...