Povinnosťou každého zamestnávateľa je poskytnúť všetkým zamestnancom dobré podmienky na prácu, nezávisle od toho, na akej pracovnej pozícii pracujú. Viacerí zamestnávatelia ale mnoho vecí zanedbávajú a práve nevhodné podmienky nútia zamestnancov dávať výpovede.

Čo vám pomôže zvýšiť bezpečnosť na pracovisku?

Ochrana pred požiarmi

Povinnosťou každého podnikateľského subjektu je predchádzať vzniku požiarov. Pri nedodržaní hrozí podnikateľovi vysoká pokuta. Aj napriek hrozbe pokuty sa viacerí zamestnávatelia snažia obísť predpisy, pričom si neuvedomujú, že pri vzniku požiaru sa im to nemusí vyplatiť. 

Ochrana pred požiarmi je potrebná nezávisle od toho, či sa jedná o kancelárske priestory, výrobné haly, či skladové priestory. Každá firma by mala mať technika požiarnej ochrany, ktorý bude dohliadať na to, či sa všetko dodržiava. Vytvorenie tejto pozície môže byť ale pre niektoré firmy likvidačné, preto je možné využiť služby externých technikov PO.

Prečo využiť služby externých technikov PO?

Aké výhody prináša využívanie externého technika PO? Ušetríte čas, ktorý môžete venovať iným zmysluplným činnostiam. Znížia sa vám náklady, vzhľadom na to, že sa vyhnete vytvoreniu novej pozície – pozície technika PO. Externý technik zabezpečí prístup k novým legislatívnym zmenám, inováciám. V prípade mimoriadnych situácií technik PO zabezpečí odbornú pripravenosť zamestnancov. Ich úlohou je aj vypracovať dokumentáciu v zmysle platnej legislatívy a minimalizovať riziká požiaru. 

Ak sa vo firme budú robiť stavebné úpravy, je isté, že sa naruší požiarno-deliaca konštrukcia. Vtedy je potrebné zabezpečiť inštaláciu protipožiarnych upchávok.

Protišmykové pásky

Okrem lepšej ochrany pred požiarom a využívania služieb externých technikov PO je potrebné zabezpečiť aj protišmykové pásky. Inštaláciou protišmykových pások na rizikové miesta, čiže miesta s vysokou pravdepodobnosťou výskytu úrazu, sa zvýši bezpečnosť na pracovisku.  

Pošmyknutie býva jedným z najčastejších pracovných úrazov. Práve preto sa inštalácia protišmykových pások odporúča už pri zariaďovaní firemných priestorov.

Zdroj obrázka:

Autor: ALPA PROD / Shutterstock.com 

Najnovšie články

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...