Mnoho ľudí cvičiacich v posilňovni chce mať veľký biceps, mohutný hrudník či vypracované brucho. Vďaka rôznym cvikom sa dá dosiahnuť jedno či druhé. Ak však túžite po svalnatom tele nemali by ste vynechávať základné cviky. Základných cvikov je dosť veľa, ale medzi tie najhlavnejšie patria drep, mŕtvy ťah a tlak na lavičke. Pre tých, čo chcú zmohutnieť existuje množstvo cvikov a najefektívnejšie sú viackĺbové cviky, teda tie pri vykonávaní ktorých hýbete viacerými kĺbmi. Viackĺbové cviky si popíšeme v tomto článku.

Čítať ďalej...

 To, že reklamné slogany posilňovní nás zvyčajne navádzajú na vyformovanie letnej postavy, považujeme za samozrejmosť. No nie každému to musí sedieť. Možno patríte medzi tých, ktorí v teple ožijú a s príchodom slnečného počasia sa z ničoho nič stanú hedonistami. Tým pádom obdobím návratu k pravidelnému cvičeniu a starostlivosti o zdravie a fit postavu bude pre vás koniec septembra. Síce začiatky môžu byť náročné, nemusí to byť utrpenie. Máme pre vás niekoľko nápadov, ako môžete napraviť zlo spáchané letnými grilovačkami a dennými návštevami zmrzlinární jednoducho a účinne.

Čítať ďalej...

Zumba je cvičenie s prvkami tanca, aerobiku a bojových umení. Zumba vznikla okolo roku 2000 a za krátky čas zaujala desiatky miliónov ľudí. Dnes sa zumba cvičí vo vyše 150tich krajinách sveta vrátane Slovenska. Pri zumbe sa cvičí na latino hudbu a hodina zumby pripomína viac tanečnú párty než cvičenie. Na zumbe nielen spálite kalórie, ale vyšantíte sa na dobrej hudbe a nemusíte ani vedieť tancovať.

Čítať ďalej...

Plávanie nepatrí medzi tie fyzické aktivity, vďaka ktorým spálite najviac kalórií. Nepatrí ani medzi najnáročnejšie fyzické aktivity. Avšak vďaka plávaniu formujete celú postavu bez toho aby ste zaťažovali kĺby. Aj keď centimetre z pásu nejdú dolu pri plávaní tak rýchlo ako napríklad pri bicyklovaní či behu, i tak by ste mali zaradiť plávanie do programu na chudnutie aspoň raz za týždeň.

Čítať ďalej...
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...