Malé biele guľôčky v tégliku sa stali súčasťou mnohých diét nielen na chudnutie, ale najmä na priberanie svalov. Je na to niekoľko dôvodov prečo vďaka syru Cottage môžete ako priberať tak i chudnúť. Tento syr obsahuje málo tuku a kalórií, zanedbateľne sacharidov a veľa bielkovín, vďaka čomu nepriberiete tuku, ale udržíte alebo vybudujete si svaly. Potravín s tak priaznivými výživovými hodnotami je na trhu málo, preto syr Cottage by sa dal nazvať aj superpotravinou. Navyše Cottage je bohatý na vitamín B2, ktorý je dobrý pre kožu a zdravé oči. Obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré sú dobré pre silné kosti a zuby. Cottage cheese sa dá kúpiť s rôznymi príchuťami, s bylinkami, chilli paprikou alebo s príchuťou cibule a cesnaku.

Výživové hodnoty syra Cottage od rôznych výrobcov:

 

Bielkoviny (g)

Sacharidy(g)

Tuky(g)

Kalórie(kcal)

Cottage syr Rajo

13

3

4,2

102

Cottage (Madeta)

13,5

3,3

5

115

Cottage 10% t.v.s

12,5

2,5

2,5

85

Cottage s pažítkou (Madeta)

13,5

3,3

5

115

Cottage s bylinkami (Tesco)

13,4

1,8

2,2

81


Príprava syra cottage

Cottage syr je vhodný na raňajky a jeho príprava je jednoduchá. Stačí otvoriť téglik a jesť s celozrnným pečivom ako jogurt alebo syr môžete naniesť na chlieb. Existujú aj sofistikovanejšie recepty, Cottage môžete pridať do cestovín, na pizzu, do koláčov, lasagní alebo do praženice. Cottage je vhodný s olivami, paprikou ale aj s ovocím ako ananás, broskyne či maliny. Je len na vás, koľko času venujete príprave syra Cottage.

Syr Cottage je vynikajúcim pomocníkom v diéte a nemali by ste sa mu vyhýbať. Jeho nutričné hodnoty sú veľmi priaznivé a v podstate je jedno, po ktorom druhu či od ktorého výrobcu. Takmer všetky sú podobné, záleží len na vašej chuti. Cottage rozhodne odporúčame na chudnutie i pre udržanie svalov v diéte.

Najnovšie články

Užitočné vychytávky ako ...

Podľa Wikipédie je Life hack termín pre akýkoľvek ...

Prečo občas dopriať ...

Rozhodli ste sa kúpiť si šteniatko. Je to váš ...

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...