Malé biele guľôčky v tégliku sa stali súčasťou mnohých diét nielen na chudnutie, ale najmä na priberanie svalov. Je na to niekoľko dôvodov prečo vďaka syru Cottage môžete ako priberať tak i chudnúť. Tento syr obsahuje málo tuku a kalórií, zanedbateľne sacharidov a veľa bielkovín, vďaka čomu nepriberiete tuku, ale udržíte alebo vybudujete si svaly. Potravín s tak priaznivými výživovými hodnotami je na trhu málo, preto syr Cottage by sa dal nazvať aj superpotravinou. Navyše Cottage je bohatý na vitamín B2, ktorý je dobrý pre kožu a zdravé oči. Obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré sú dobré pre silné kosti a zuby. Cottage cheese sa dá kúpiť s rôznymi príchuťami, s bylinkami, chilli paprikou alebo s príchuťou cibule a cesnaku.

Výživové hodnoty syra Cottage od rôznych výrobcov:

 

Bielkoviny (g)

Sacharidy(g)

Tuky(g)

Kalórie(kcal)

Cottage syr Rajo

13

3

4,2

102

Cottage (Madeta)

13,5

3,3

5

115

Cottage 10% t.v.s

12,5

2,5

2,5

85

Cottage s pažítkou (Madeta)

13,5

3,3

5

115

Cottage s bylinkami (Tesco)

13,4

1,8

2,2

81


Príprava syra cottage

Cottage syr je vhodný na raňajky a jeho príprava je jednoduchá. Stačí otvoriť téglik a jesť s celozrnným pečivom ako jogurt alebo syr môžete naniesť na chlieb. Existujú aj sofistikovanejšie recepty, Cottage môžete pridať do cestovín, na pizzu, do koláčov, lasagní alebo do praženice. Cottage je vhodný s olivami, paprikou ale aj s ovocím ako ananás, broskyne či maliny. Je len na vás, koľko času venujete príprave syra Cottage.

Syr Cottage je vynikajúcim pomocníkom v diéte a nemali by ste sa mu vyhýbať. Jeho nutričné hodnoty sú veľmi priaznivé a v podstate je jedno, po ktorom druhu či od ktorého výrobcu. Takmer všetky sú podobné, záleží len na vašej chuti. Cottage rozhodne odporúčame na chudnutie i pre udržanie svalov v diéte.

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...