Tags: Chudnutie  

Strava a pohyb sú kľúčovým faktorom na zbavenie sa kilogramov. Existuje však pár užitočných tipov, vďaka ktorým schudnete pár kilogramov a ani si to nevšimnete. A čo je najlepšie, netreba behať, chodiť do posilovne či diétovať. Ako sa to teda dá dokázať? Ako schudnúť bez cvičenia? Pozrite si nasledujúce tipy, skúste ich aplikovať a uvidíte.

  • Jedzte z menších tanierov. Ak máte doma veľké taniere, odložte ich do komory či do pivnice. Kúpte si stredne veľké plytké i hlboké taniere a používajte iba tie. Keď na menší tanier naložíte o niečo menšiu porciu ako by ste mali na vašom bežnom tanieri, bude táto porcia vyzerať väčšia. Je to taký malý optický klam, ktorý vám však zabezpečí, že budete jesť menej a tým pádom schudnete ani vám to nedá veľa námahy.
  • Píšte si všetko čo jete. Nemusíte mať diétu, ale skúste si aspoň týždeň písať všetko (úplne všetko aj sladkosť z automatu na stanici) čo zjete. Píšte si to po dňoch do mobilu alebo si zadovážte malý zápisník a noste ho všade so sebou. Zaberie vám to len pár minút denne, ale môže to mať pre vás veľký prínos. Na konci týždňa si farebne zvýraznite nevhodné jedlá ako sladkosti, hamburgery a podobne. Aj keď si možno myslíte ako zdravo sa stravujete, za týždeň sa nakopí nezdravých potravín veľmi veľa. Potom ich už len eliminovať.
  • Jedzte zdravé raňajky. Pre niekoho by sa tu hodila skôr rada: jedzte raňajky, pretože veľa ľudí sa ráno ponáhľa a zabúda na najdôležitejšie jedlo dňa. Vyčleňte si každý deň aspoň pár minút na raňajky a snažte sa nikdy raňajky nevynechať. Ideálna je kombinácia bielkovín a komplexných sacharidov, teda jogurt s cereáliami alebo celozrnný chlieb s vajíčkom.
  • Nejedzte v pyžame. Po večernej sprche, keď si oblečiete pyžamo či nočnú košeľu už nejedzte. Je to dobré nielen preto, že pár hodín pred spaním by ste mali dať žalúdku pohov, ale aj preto, že vo voľnom oblečení sa cítite chudší a neriešite svoju postavu.
  • Modro-zelená kuchyňa. Modré a zelené farby v kuchyni potláčajú chuť na jedlo. Ak máte modrú alebo zelenú kuchyňu bude sa vám chudnúť ľahšie. Naopak odstráňte z kuchyne žlté a červené farby, ktoré stimulujú chuť na jedlo. Modré taniere, poháre, obrus, doplnky či celá modrá kuchynská linka vám môžu pomôcť v snahe schudnúť.
  • Jedzte pikantnú stravu. Čili-papričky a pikantná strava zrýchľuje metabolizmus. To nie je jediný benefit, ktorý ľuďom túžiacim po schudnutí pikantné jedlo prináša. Jedením pikantného jedla spomaľujeme jedenie. Pri rýchlom jedení sa príliš prejedáme a kým náš žalúdok signalizuje, že je plný, sme prejedení. Ak máte vo zvyku rýchle jedenie, skúste si pridávať chilli do jedla. To by vám malo pomôcť schudnúť bez námahy.
  • Pri varení používajte kurkumu. Toto žlté korenie pochádzajúce z Indie obsahuje kurkumín, ktorý síce nepomáha spaľovať tukové tkanivo, ale pomáha proti priberaniu. Okrem toho kurkumín pomáha aj proti rakovine hrubého čreva a má iné priaznivé účinky na ľudský organizmus.

Najnovšie články

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...