Tags: auto   PR  

Ste typ vodiča, ktorý sa o svoje auto stará ako o živú bytosť? Nebodaj má aj vlastné meno a neraz ste sa pristihli, že s ním vediete rozhovor? V tom prípade oceníte náš návod, ako sa o svoje vozidlo postarať počas leta.

Aby dokonale fungovalo

V každom ročnom období je rozumné nechať si skontrolovať fungovanie bŕzd a brzdovú kvapalinu, aby ste neohrozili svoju jazdu. Pokiaľ sa v aute prevážate často, neváhajte poslať svojho štvorkolesového tátoša aj na 3D geometriu kolies. Nastavia vám tam správne hodnoty a vy sa nemusíte báť drastického opotrebovania pneumatík. Ak si v servise všimnú, že hodnota opotrebovania pneumatiky sa priblížila ku kritickému číslu, odporučia vám zakúpiť si nové pneu. Ponuka výrobcov je bohatá, určite sa ale nedajte zlákať ničím príliš lacným a neznačkovým, svoje auto predsa milujete. V lete si teda kúpte kvalitné letné alebo celoročné pneumatiky, ktoré by mali spĺňať vlastnosti spomenuté v technickom preukaze. Môžete si ich zadovážiť aj postupne, ale určite si kúpte naraz celý pár (predné alebo zadné). Ak sa chcete s autom vybrať na dovolenku, vymeňte staré strierače za nové a nezabudnite doplniť zmes do ostrekovačov a dajte si vyčistiť klimatizáciu. Pre tento účel sa dajú kúpiť aj rôzne čistiace spreje.

Aby skvelo vyzeralo

S letom sa nám spája predovšetkým obdobie sucha a prachu. S autom parkujeme na rozpálenej ulici, okolo neho lietajú vtáky, rôzne druhy hmyzu a niekedy naň sadne aj prach zo vzdialenej púšte. Aby ste sa za svoje auto nehanbili ani počas letnej dovolenky, je dobré sa postarať o jeho vizáž. V prvom rade ho treba dôklade poumývať zvonka. Na umývanie auta používajte zásadne na to určenú kozmetiku a utierky. Zabudnite na klasické špongie a bežné čistiace prostriedky, ktoré dobre penia. Pri umývaní pohybujte rukou vodorovne a povrch auta po dôkladnom opláchnutí ešte vyleštite. Myslite aj na kolesá a pneumatiky. Kto chce, môže svoje auto obdariť ochrannou vrstvou vosku, vďaka ktorej sa bude jeho povrch krásne lesknúť. Interiér auta povysávajte a vytepujte, kožené povrchy pretrite ošetrujúcimi prípravkami. Jazda v čistom a voňavom vozidle sa vám bude páčiť oveľa viac.

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...