Každý chce mať čisté auto, ale určite to poznáte na sebe, že nie je ľahké sa v pekné sobotné dopoludnie prinútiť umyť si zaprášené auto. Málokto dnes umýva auto pred domom, radšej zájdeme do umývačky áut. Ak patríte medzi tých, ktorí si radšej auto umyjú sami, prinášame vám pár tipov ktoré prípravky sú najúčinnejšie. Vyskúšate ich a uvidíte, že netreba kupovať drahé prípravky na umývanie auta, ale vystačíte si aj s vecami z domácnosti.

Kondicionér – Kondicionér na vlasy sa nájde hádam v každej domácnosti kde je žena. Ideálny pre tento účel je kondicionér s lanolínom. Najskôr umyte auto vodou a následne naneste lanolín. Po ďalšom umytí vodou budete mať auto ako po vyleštení voskom. To vám vydrží aj v daždivom počasí, keďže sa kvapky neudržia na povrchu karosérie.

Coca Cola – Asi ste už počuli o tom, aká je Coca Cola výborná na čistenie. Je to naozaj tak a na vyčistenie plechových a sklenených plôch auta je veľmi vhodná. Namočte špongiu do Coca Coly a umyte si ňou auto zvonka. Špina pôjde pekne dolu. Po umytí hrubých nečistôt umyte auto čistou vodou, lebo lepkavá Coca Cola by o chvíľu pritiahla na auto nečistoty.

Vodka – Na umytie okien nielen na aute príde vhod fľaša vodky. Nemáme na mysli popíjať vodku pri čistení, ale použiť ju na čistenie. Vodka je síce drahšia ako Okena, ale ak nemáte nič iné poruke a chcete silou mocou umývať, vodka odvedie dobrú prácu. Z vodky si ľahko urobíte nemrznúcu zmes do ostrekovačov zmiešaním 3 pohárov vodky so štyrmi pohárami vody a 2 polievkovými lyžicami prípravku na umývanie riadu.

Okena – Tak ako na vyčistenie okien na byte či dome je Okena číslo jedna, tak je vhodná i na umytie okien a svetiel na aute. Naneste Okenu na starú handru a špina pôjde z okien dole sama.

Jedlá sóda (Sóda bikarbóna) – Do vedra s teplou vodou nasypte štvrť pohára sódy, pridajte pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu a umývanie auta sa môže začať. Tento prípravok pomôže na vyčistenie hrubej špiny, ktorá pôjde odstrániť veľmi ľahko. Potom stačí umyť vodou a auto je ako nové.

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...