Tags: PR  

Kúpa auta nie je veru lacná záležitosť a skôr, ako sa pre ňu rozhodneme, musíme si našetriť väčšiu časť peňazí. Aby ste ale dokázali kúpiť dobré auto, ktoré vám poslúži niekoľko rokov, nesmiete sa dať oklamať predajcom, ktorý by vám dokázal predať aj staré zhrdzavené auto. Odporúčame vám pri kúpe ojazdeného auta mať pri sebe automechanika, ktorý vám auto prehliadne ešte predtým, ako si ho kúpite. Nikdy neviete, môže sa stať, že auto, ktoré ste si vybrali a páči sa vám, mohlo byť prevalené na streche. Bežný smrteľník, ktorý sa tomu nerozumie, ťažko odhadne, či bolo auto na streche, alebo nie. Aj keby malo v sebe funkčné repasované brzdové strmene, vy by ste to voľným okom nezistili. Okrem toho, mať repasované diely nie je nič zlé. Práve naopak, mnohokrát ušetria financie. Sú lacnejšie a kvalita im nechýba.

Pomoc odborníka

Tak ešte raz – zavolajte si pomoc mechanika, pretože práve on vám poradí lepšie, ako ktokoľvek z vašej rodiny. Ak budete kupovať auto s turbom, dobre si prezrite stav turba. Turbo môže byť repasované, ale nikdy neviete bol repas vykonaný. Zistite si o všetkom, aby ste potom kúpu automobilu neoľutovali.

Prehľad o cenách

Každý Slovák sa v prvom rade pozerá na ceny. Niekedy ale ceny nie sú to hlavné, čo by ste mali pozerať. Kvalita je tisíckrát dôležitejšia. Radšej si počkajte a našetrite na drahšie auto. Budete mať tak istotu, že sa vám auto nepokazí hneď po roku užívania. V predstihu si vyzistite ceny za konkrétne značky automobilov a až potom vyhodnoťte, či sa vám kúpa vami vybraného automobilu vyplatí, alebo počkáte ešte nejaký čas.

Skúšobná jazda

Pri výbere auta bude dôležité, aby ste si na ňom zajazdili. Je lepšie, keď si vyskúšate aspoň jednu jazdu. Možno sa vám bude zdať, že všetko je v poriadku, ale akonáhle naštartujete a budete jazdiť, zistíte, že napríklad servoriadenie nie je v 100% stave a bude potrebovať repas. Kúpa repasovaných servoriadení nie je finančne náročná, ale ak viete, že si môžete dovoliť úplne nový automobil, nebudete musieť rozmýšľať nad tým, že si kúpite ojazdené auto s poruchovým servoriadením.

Skúsenosti známych

Pri kúpe automobilu vám pomôžu aj skúsenosti známych, ktorí si prednedávnom kupovali nový automobil. Je lepšie vedieť dopredu, čo môžete od danej značky automobilu očakávať.

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...