Tags: PR  

Na Slovensku máme množstvo autoškôl, ktoré každý mesiac vyprodukujú tisíce nových vodičov. Bohužiaľ medzi týmito vodičmi sa nájdu aj takí, ktorí po úspešnom absolvovaní autoškoly dostanú blok a boja sa sadnúť si za volant. Ako prekonať strach a jazdiť? Skúste takto.

Na začiatok si len sadnite do auta a zoznámte sa s funkciami

Pre začiatok si skúste sadnúť do auta a pozoznamujte sa s funkciami. Poskúšajte si čo naviac funkcií – zapínanie svetiel, stierače, klimatizácia atď. Nemusíte hneď zapínať motor a zaraďovať rýchlosti na prevodovke. Postačí, keď sa len poobzeráte. V prípade, že nechcete nič skúšať, zavolajte si niekoho so sebou, aby vám poukazoval všetky funkcie.

Nehovorte nabudúce

Tým, že budete jazdenie odkladať a stále sa vyhovárať, nenaučíte sa jazdiť. Preto sa držte toho, čo sľúbite. Nevyhovárajte sa na neodkladné povinnosti. Ak budete všetko odďalovať, nikdy sa nenaučíte poriadne jazdiť. Nie je nutné, aby ste vedeli vymeniť elektromotor. Postačí, aby ste sa naučili ovládať motorové vozidlo. Ako sa hovorí, jazdiť nikdy nezabudneme. Treba si všetko len pripomenúť.

Skúste jazdiť na krátke vzdialenosti

Na začiatok vyskúšajte jazdiť na krátke vzdialenosti. Vyberte sa na nákupy, zavezte známych na rodinnú oslavu. Hlavne sadnite si za volant a odjazdite nejaké kilometre. Netrápte sa kvôli tomu, že vám to skape. Môžete opäť naštartovať. Dávajte si však pozor na ceste a nejazdite prirýchlo. Väčšinou práve tí, ktorí si po dlhej dobe sadnú za volant, jazdia prirýchlo. V prípade, že nedajbože vybehnete na obrubník, dajte svoje auto pozrieť mechanikovi. Ten za pomoci priamočiareho pohonu zdvihne automobil a zistí, či sa niečo poškodilo na podvozku alebo na výfuku.

Najnovšie články

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...