Tags: domácnosť  

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá od mnohých faktorov. Záručný servis a rôzne služby vedia mnohé problémy vyriešiť bez zbytočných starostí. Dnes je ale tento komfort obmedzený, preto nám neostáva nič iné ako domáca starostlivosť.

My vám prezradíme, čo vám a vašim šperkom pomôže uchovať ich krásu na dlhú dobu.

Dbajte na správne nosenie šperku

Akýkoľvek krásny zlatý šperk vám nebude robiť dlho radosť, ak s ním nebudete zaobchádzať ohľaduplne a bez náležitej úcty.

Chápeme, že veci, ktoré sú drahé a mnohých z nás s nimi spája i citové puto, chceme mať neustále pri sebe. Avšak, dlhodobé nosenie šperkov pri nie vždy ideálnych činnostiach a práci ich krásu nezvyšuje. Aby ste si preto zachovali lesk šperku čo najdlhšie, začnite uvažovať nad tým, kedy je naozaj vhodné ich na sebe mať a naopak nie.

Pred ťažkou fyzickou prácou je lepšie nebyť lenivý a z tela drahé šperky odstrániť, aby ste predišli problémom. Ak je výrobok zdeformovaný alebo poškodený, odovzdajte ho odborníkom. Remeselníci vrátia šperkom ich pôvodný vzhľad rýchlo. Vyčistiť ho ale môžete aj doma. Povieme vám ako?!

Ako vrátiť šperkom lesk v domácom prostredí?

Šperk sa môže časom nielen zdeformovať a mechanicky poškodiť, ale aj stratiť svoj pôvodný lesk. A to aj napriek tomu, že je z odolného a vzácneho kovu. Občasné čistenie by však mohlo pomôcť vrátiť šperku jeho pôvodný lesk a krásu. Ako?

Skúste to podobne ako s vašou pokožkou a telom. Aj to je veľmi jemné a citlivé na hygienu. Preto môže byť aj obyčajné mydlo, prostriedok na jar, zubná pasta či jedlá sóda vhodná na čistenie šperkov. Pozor ale na nové diamantové prstene, tu treba dávať pozor na kameň, aby ste ho silnými chemikáliami a tlakom nepoškodili.

Nájdite im vhodné miesto

Šperky môžu starnúť a strácať svoju pôvodnú krásu, aj keď ste si ich dlho nenosili, pretože naďalej prebiehajú chemické reakcie s účinnými látkami. Negatívnym následkom ale môžete zabrániť dodržaním pravidiel ich ukladania.

Pred odložením na konkrétne miesto šperk pretrite po celej ploche jemnou handričkou. Flanel alebo semiš bude najlepší. To pomôže šetrne odstrániť zo šperku nečistoty a mastnotu.

Šperky by sa ale nemali ukladať len tak bezducho, ideálne do škatúľ alebo špeciálnych puzdier, ktoré sú z vnútornej strany čalúnené mäkkou handričkou. V takom prípade by výrobky nemali prísť do vzájomného kontaktu s inými povrchmi a látkami a poškodiť ich. Obzvlášť drahé šperky je najlepšie umiestniť do individuálneho puzdra, ktorým je šperkovnica.

Ak budete dbať na tieto základné a jednoduché pravidlá, určite vám budú vaše šperky robiť radosť veľmi dlho. Tak na to myslite a občas ich tiež vyčistite.

Zdroj obrázka: Kwangmoozaa/Shutterstock.com

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...