Menštruačné bolesti

Hovorí sa, že ženy to majú v živote ťažšie ako muži. Pravdepodobne na tom bude kus pravdy, keďže ženy musia vynosiť potomkov, starať sa o nich aj o domácnosť a neskôr k tomu mnohokrát pribudne ešte práca v zamestnaní. Takmer polovica žien trápia mesiac čo mesiac silné bolesti a často nevedia ako sa ich zbaviť. Okrem liekov sa dajú tieto bolesti zmierniť či úplne odstrániť aplikovaním prírodných prostriedkov a iných spôsobov. Veľa žien sa dnes nezdravo stravuje, pritom niekedy stačí zmena stravy a po pár mesiacoch si na bolesť pri menštruácii ani nespomeniete.

Majorán – sušenú vňať majoránu naložte do litra bieleho vína a nechajte lúhovať asi týždeň. Pri menštruačných bolestiach vypite šálku tohto nápoja a bolesti by sa mali zmierniť

Rebríček (Myší chvostík) – sypaný čaj z rebríčka dostať kúpiť v lekárni, ale môžte si ho urobiť aj samy, keďže rebríček rastie hojne v našich končinách. Stačí zaliať ako normálny čaj a popíjať pri bolestiach. Rebríček síce bolesti neodstráni avšak ich podstatne zmierni.

Rumančekový čaj – Kamilky alebo harmanček aj tak sa zvykne volať rumanček, ktorý pomáha na rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho, že pôsobí upokojujúco, pomáha hojiť rany, upokojuje žalúdok a je veľký pomocník pri menštruačných bolestiach. Do šálky dajte jednu lyžicu sušeného rumančeka, ktorý lúhujte jednu hodinu, potom sceďte a vypite. Po vypití ustúpia bolesti do hodiny.

Cibuľovo-rascový čaj – do litra vody nasypeme polievkovú lyžicu rasce a polovicu nakrájanej cibule a necháme zovrieť. Tento teplý nápoj pomáha na zmiernenie bolestí pri menštruácii

Olej z pupalky dvojročnej – olej je zdrojom omega 6 nenasýtených mastných kyselín, konkrétne kyseliny gama-linolénovej (GLA), ktorá znižuje príznaky predmenštruačného syndrómu, taktiež podporuje imunitu a znižuje krvný tlak a cholesterol. Olej z pupalky zoženiete v lekárni.

Teplá sprcha – teplo roztiahne cievy a ukľudní organizmus. Sprchujte si najmä oblasť podbruška a krížov. Je dobré tiež prikladať teplý termofor na podbrušie.

Vápnik a horčík – obzvlášť pre ženy sú tieto dva minerály dôležité a zvýšený príjem vápnika a horčíka znižuje bolesti pri menštruácii. Horčík pomáha znížiť svalové kŕče.

Najnovšie články

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...