Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe to nie je žiadna veľká veda. Akreditovaný laboratórny rozbor vody je možný na celom území SR.

Disponovať naozaj kvalitnou vodou v domácnosti či práci nie je úplná samozrejmosť. Podcenenie tejto záležitosti môže mať veľmi negatívny vplyv na vaše zdravie. Aby ste zistili jej presný stav, nechajte si spraviť profesionálny rozbor vody. Ten je teraz možný v každom kúte našej krajiny.

Rozbor vody profesionálnym spôsobom

Ako to všetko prebieha? Ak vlastníte domácu studňu, stačí kontaktovať vybrané laboratórium, pracovník vás objedná a následne k vám domov príde odobrať potrebnú vzorku vody. Termín a objednanie sa je možné uskutočniť telefonicky, takže nemusíte nikde osobne chodiť. Do dvoch týždňov či skôr vám budú dodané výsledky. V prípade napojenia na vodovod kontaktujte vašu vodárenskú spoločnosť, ktorá vám vyhotoví aktuálny rozbor vody. Vodárne majú monitoring stanovený zákonom 24 hodín a 7 dní v týždni.

Ak vaše výsledky nie sú postačujúce, je tu možnosť obrátiť sa na profesionálov, ktorí vám na základe rozboru vody vypracujú odborný návrh na jej úpravu. To zahŕňa aj bezplatné poradenstvo. Úprava stavu vody je totiž možná obrovským množstvom spôsobov. Preto je dobré, ak poznáte nie len klady, ale aj zápory jednotlivých možností.

UV lampou proti vírusom, baktériám a iným škodlivým látkam

Zaujímavým riešením je UV lampa na vodu, ktorá dokáže eliminovať až 99,99 % mikroorganizmov bez akejkoľvek chémie. Ultrafialové žiarenie sa postará o ochranu vody pred rastom baktérií, ako sú Giardia, Koltivované mikroorganizmy, Cryptospidium, Kolifornmné bakérie alebo E.coli.

Filtre Crystal Disruptor navyše fungujú bez potreby elektrickej energie. Využívajú elektrostatický náboj, ktorým odstránia nie len vírusy a baktérie, ale aj všetky ostatné častice väčšie ako 0,2 µm. Zbavte vašu vodu olova, striebra, chrómu či arzénu. So zdravou vodou neradno hazardovať, nepodceňte túto problematiku a ochráňte zdravie vás či vašich blízkych.

Zdroj obrázku: Kelly Marken / Shutterstock.com

Najnovšie články

Užitočné vychytávky ako ...

Podľa Wikipédie je Life hack termín pre akýkoľvek ...

Prečo občas dopriať ...

Rozhodli ste sa kúpiť si šteniatko. Je to váš ...

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...