Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z množstva dôležitých a vzájomne prepojených častí. Ak čo i len jedna z nich zlyhá, prejavuje sa to na celkovom zdravotnom stave, osobnej pohode, nálade a energii. Jedným z takýchto zlyhaní sú chronické a nepríjemné ochorenia pľúc, ktoré, ak sa včas správnou liečbou nepodchytia, zanechávajú na vašom živote výrazné stopy.

Neznamená to však, že pacienti, u ktorých je diagnostikované ťažké alebo chronické ochorenie pľúc, nemusia riešiť len diagnostické a terapeutické opatrenia. Skôr je potrebné, aby sa postihnutí prispôsobili chorobe v bežnom živote.

Okrem psychického stresu, ako je strach a obavy, pacienti často trpia fyzickými príznakmi, ako sú bolesť alebo dýchavičnosť. Úľavu tu môžu poskytnúť lieky, ale aj iné šetrnejšie opatrenia, akými sú relaxačné techniky a dychový tréning.

Prechod na zdravú výživu má pozitívny vplyv aj na funkciu pľúc. Pre lepšie začlenenie choroby do života môže byť zmysluplné využiť aj rehabilitáciu a prispôsobiť si každodenné činnosti života a okolie aktuálnemu stavu.

Čo ďalšie vám ešte pomôže uľahčiť ťažký život s nepríjemnými pľúcnymi ochoreniami?

Návšteva dobrej pľúcnej ambulancie v Bratislave

Či už vás trápia rôzne nepríjemné pľúcne ochorenia dlhodobo, prípadne sa objavia sporadicky - vždy je najlepšie riešenie problému – ísť k odbornému lekárovi. V prípade zhoršeného dýchania by mal byť takýmto odborníkom pneumológ, teda pľúcny lekár.

Nájsť si dobrú pľúcnu ambulanciu v Bratislave môžete aj cez internet a pohodlne sa dokonca z domu a na pár klikov objednať. Stránka TopDoktor vám to bez problémov umožňuje. Zabudnete na čakanie v radách a nepríjemné pohľady pacientov, pretože online registračný a objednávkový formulár vás všetkých starostí a zbytočnej cesty k lekárovi ušetrí a objedná na ten najbližší voľný termín, ktorý vám vyhovuje.

Návšteva odborného lekára je na vaše problémy najlepší a najbezpečnejší recept bez hrozby vedľajších účinkov. Len dobrý lekár vie na základe kompletnej analýzy aktuálneho zdravotného stavu, skúseností, vzdelania a modernej techniky stanoviť správne liečebné postupy, ktoré zároveň neuškodia inej dôležitej časti vášho tela. Vie odhaliť skryté chyby a včas stanoviť správnu liečbu, ktorou býva veľmi často aj pobyt v termálnych kúpeľoch.

Príjemný kúpeľný pobyt

Presne tak! Tepelná liečba dýchacích ciest a pľúc je známa po celom svete už niekoľko stoviek rokov. A aj v našej krajine sa na rôzne chronické pľúcne ochorenia liečia v tých najlepších termálnych kúpeľoch mnohí pacienti.

Angína, ušné infekcie a sinusitída sú len niektoré ochorenia dýchacích ciest, ktoré môžu byť chronické. Termálna voda bohatá na minerály redukuje opakované infekcie ORL systému a napomáha regenerácii slizníc.

 

Pri pravidelnej liečbe v podobe príjemného kúpeľného pobytu v zdravom prostredí môže intenzita ochorenia klesať a imunitný systém sa posilňuje.

Ak teda hľadáte niečo, čo vám pomôže v „boji“ s nepríjemnými a neustálymi pľúcnymi ochoreniami, recept hľadajte v krokoch, ktoré sme vám práve predstavili.

Zdroj obrázkov:

  1. jittawit21/Shutterstock.com
  2. create jobs 51/Shutterstock.com

 

 

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...