Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť vyzerá ako po výbuchu. Čo robiť, aby vás ani nečakaní hostia nezastihli nepripravených?

Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Aj s nečakanými návštevami treba počítať, a preto upratujte priebežne

Základom je mať plán už vopred. Preto ak máte veľkú rodinu, kopec známych a domácich maznáčikov alebo deti, je potrebné s možnosťou nečakanej návštevy rátať vopred. Upratujte preto každý deň aspoň časť bytu alebo jednu miestnosť v dome a budete mať doma vždy relatívny poriadok.

Urobte si rozpis alebo upratujte vždy tú miestnosť, ktorá bude vyzerať najhoršie. Denne vám tak zbavovanie sa neporiadku zaberie iba 15-20 minút a domácnosť už nikdy nebude kompletne rozhádzaná.

Prikúpte úložné boxy

Úložné boxy sú najlepšou odpoveďou na rýchle upratovanie. Všetko sa dá do nich pekne skryť a tak máte poriadok vykúzlený za pár minút. Ak chcete však byť prezieraví, môžete boxy používať na skladovanie malých či menej používaných vecí stále a neporiadku sa tak vyhnete úplne. S ich skladovaním si nemusíte robiť starosti. Boxy pohodlne poukladáte na seba, alebo ich jednoducho zastrčíte pod závesnú knižnicu či do skrinky pod televízorom.

Vytvorte viac úložného priestoru

Hoci v malých priestoroch sa môže táto požiadavka zdať nereálna, nič nie je nemožné. Stačí pridať úzky regál do chodby alebo zvýšiť počet políc regálov v komore. Pokiaľ má každá vec svoje miesto, nemôže sa stať, že ju nebudete mať kam rýchlo uložiť. A navyše budete mať menšiu tendenciu nechávať veci len tak položené.

Regály však nemusia byť nutne iba v garáži alebo špajze. Pokojne ich môžete použiť ako extravagantný doplnok v obývačke a uložiť doň napríklad knihy.

Veľký neporiadok upracte ako prvý

Ak sa dostanete do situácie, že potrebujete naozaj rýchlo upratať, zvoľte taktiku veľké ako prvé. Hrubý neporiadok popracte ako prvý a ak ho práve nemáte kam dať, použite úložný box, ktorý šikovne niekam zastrčíte a pretriedite až návšteva odíde.

Zriaďte si box s umývacími prostriedkami

Na rýchle upratovacie akcie je dobré mať zbudovaný upratovací box. Je to nádoba, v ktorej nájdete všetko čo budete potrebovať, od suchej handričky a prachovky až po čistiace prostriedky a kýbliky a misky na to potrebné. Pri rýchlo upratovaní, môžete zobrať box do každej miestnosti so sebou a upratať iba tie priestory, ktoré to teraz potrebujú najviac.

Do upratovania zapojte všetkých členov domácnosti

Rýchle upratovanie je akcia pre celú rodinu. Preto zapojte do upratovania všetkých členov. Každý dostane na starosť svoju miestnosť alebo pri mladších členoch len časť upratovacej práce ako je napríklad utieranie prachu na dverných okienkach či nízkych poličkách. 

Rýchle upratovanie môže so sebou prinášať množstvo chaosu a stresu. Pokiaľ si však všetko dobre zorganizujete a pripravíte sa na podobné situácie vopred, žiadna nečakaná udalosť vám náladu neskazí.

 

Zdroj obrázkov: www-majster-regal.sk

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...