Tags: vlasy  

Vypadávanie vlasov pre mnohých predstavuje vážnu estetickú výzvu. Tí šťastnejší, ktorí sa s týmto problémom ešte nikdy predtým nestretli, ani si nevedia predstaviť, ako táto záležitosť môže výrazne znížiť sebavedomie. Na druhej strane, v niektorých prípadoch je to upozorňujúci odkaz organizmu, za ktorý môžeme byť aj vďační. Vypadávanie vlasov dokáže odhaliť rôzne ochorenia alebo, v lepšom prípade, menšie zdravotné problémy. Preto ho netreba brať na ľahkú váhu. Ak sa to ale deje aj pri optimálnom fungovaní tela, čítajte ďalej. Poradíme vám, ako na husté a zdravé vlasy.

Kedy je vypadávanie vlasov problém

Môže to znieť akokoľvek čudne, ale keď hovoríme o boji s vypadávaním vlasov, cieľom nie je udržanie každého jedného vlásku vo vlasovej pokožke. Takisto ako koža, aj vlasy sa obnovujú takým spôsobom, že to „nepotrebné“ strácame. Aj keď o tom nevieme. Vypadávanie vlasov je teda úplne normálny, prirodzený jav. O probléme, či už zdravotnom alebo estetickom, je možné hovoriť vtedy, ak sa to deje v nadmernom množstve a dlhšiu dobu.

Denne stratíme 60-100 vlasov. Ľudia s krátkymi vlasmi si to možno ani nevšimnú, vlastníkom bujných hrív však určite nemusíme vysvetľovať problematiku upchatých odtokov a „chlpatých“ kobercov. Mali by ste spozornieť vtedy, keď toto číslo je už dlhšiu dobu vyššie. Samozrejme, presný počet sa odhadnúť nedá, ani vás nechceme naviesť na pravidelné rátanie vypadnutých vlasov. Ak si ale všimnete to, že z vašej koruny krásy viditeľne ubudlo, nebodaj sa na vašej hlave objavili plešiny, neignorujte to. V lepšom prípade ide iba o to, že vášmu telu chýbajú nejaké vitamíny alebo živiny, ale môže to byť aj nejaký vážnejší problém, symptóm zdravotného problému alebo ochorenia. Skúste teda niečo zmeniť. Keď nadmerné vypadávanie vlasov sa nezastaví ani potom, mali by ste navštíviť trichológa (odborník na vypadávanie vlasov).

Prevencia proti vypadávaniu vlasov

Takisto ako pri každom zdravotnom probléme alebo ochorení, aj v prípade vypadávania vlasov tou najúčinnejšou metódou je prevencia. Ak ste už v minulosti mali podobné skúsenosti, pravdepodobne si na to budete dávať pozor. Nie je to nič komplikované, zdravý životný štýl je tou správnou cestou aj v tomto prípade. Veľmi dôležité je to, aby ste sa vyhýbali nadmernému stresu. Toto ide ruka v ruke aj s pravidelným spánkovým režimom a vyhýbaním sa drastickým diétam. Uprednostňujte jedlá bohaté na kvalitné bielkoviny, minerály ako zinok a železo a vitamíny. Vyhýbajte sa fajčeniu a alkoholu.

Síce podobne ako krása, aj zdravie ide vo veľkej miere zvnútra, povrchové opatrenia môžu byť naozaj prospešné. Pri zdravom životnom štýle by ste mali vedieť aj to, ako sa starať o vlasy správnym spôsobom. Pritom nemusí to byť nič prehnané. Používajte kvalitnú vlasovú kozmetiku s čo najmenším množstvom chemikálií. Starajte sa o nich šetrne, dôležité je aj to, aby ste sa česali kvalitným hrebeňom alebo kefou. Zdravie vlasových folikulov a prekrvenie pokožky hlavy podporuje aj to, ak si občas doprajete masáž hlavy, napríklad počas umývania vlasov.

Kolagén zázrak pre vaše vlasy

Tým, že začnete užívať výživové doplnky a vitamínové tabletky, ešte sa nič nemusí zmeniť. Tieto „zdravé látky“ sa musia dostať aj tam, kde si práve želáte, aby účinkovali. Siahnite preto po takých, o ktorých viete, že sú zostavené a vyrobené tak, že prinesú vami očakávaný účinok. Presne preto sa odporúča bielkovina známa ako kolagén aj pri vypadávaní vlasov.

V hovorovej reči sa o kolagéne hovorí ako o elixíre mladosti. V našom tele sa tvorí iba do určitého veku, okolo štyridsiatky z neho dokonca aj ubúda. A presne v tom spočíva omladzovací účinok výživových doplnkov s obsahom kolagénu. Vrátia pokožke a vlasom stratenú vitalitu. Dávajte ale pozor na to, aby ste si vybrali také, ktoré sú vyrobené procesom hydrolyzácie. Nájdete ho jednoducho, napríklad u značky Inca Collagen, ktorá navyše ponúka také produkty, ktoré obsahujú 100 % morský kolagén.

Zdroj fotiek: freepik.com, incacollagen.sk

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...