cibula na bradavice

Bradavice tvorí vírus známy pod skratkou HPV. Je to jeden z najrozšírenejších vírusov na svete, ktorý má rôzne kmene. Bradavice zvyčajne zasiahnu len určitú časť tela (chodidlá ruky, tvár), podľa toho na aký vírus narazíte. Dnes je veľa moderných spôsobov ako odstrániť bradavice, najrozšírenejšie je odstránenie tekutým dusíkom či omnoho účinnejšie odstránenie laserom. Ak sa chcete vyhnúť bradaviciam, odporúčame posilniť imunitu zvýšeným príjmom vitamínov. Ak ste na plavárni či kúpalisku, choďte vždy v prezuvkách až k bazénu. Na plavárňach hrozí zvýšené riziko napadnutia vírusom HPV. Prinášame vám však niektoré domáce spôsoby ako sa zbaviť bradavíc. Predtým než sa rozhodnete pred laserovým či chirurgickým zákrokom skúste niektoré z nasledovných spôsobov.

Čierny čaj – čierne čaje obsahujú vysoký podiel tanínu, ktorý pomáha v boji proti bradaviciam. Vylúhované vrecko čierneho čaju priložte na 30 minút na bradavicu 3 krát denne. Použite vždy nové vrecúško čaju. Po pár dňoch bradavica zmizne.

Jablčný ocot – ak si budete dávať ocot na bradavicu, kyselina octová z jablčného octu sa vsiakne do kože a postupne dôjde k odstráneniu bradavice. Najlepšie je naniesť ocot na vatový tampón, prilepiť na miesto bradavice a nechať cez noc pôsobiť. Bude to pár dní trvať, ale postupne sa bude bradavica zmenšovať. Je dôležité vytrvať pokým nezmizne bradavica celá, inak sa bradavica objaví znova. Tiež si môžte miesto s bradavicou máčať vo vode zmiešanej s octom pol hodinu denne.

Cesnak – o cesnaku sa dá povedať, že je to takmer všeliek, účinný na rôzne druhy chorôb. Cesnak pomáha aj v boji proti bradaviciam. Má antibakteriálne a antiseptické účinky a pôsobí ako antibiotikum. Na noc potrite rozkrojeným cesnakom bradavicu a zalepte leukoplasťou. Pozor aby ste nepotreli aj okolie bradavice, zdravú kožu môže cesnak poškodiť. Existuje ešte jeden spôsob, kedy sa vystrihne do leukoplaste otvor vo veľkosti bradavice a prilepí sa na miesto tak, aby bradavica trčala z otvoru. Na ňu sa dá potom kúsok cesnaku a prelepí sa ďalšou leukoplasťou. Jeden i druhý spôsob opakujte každú noc a postupne bradavica sčernie a odpadne.

Cibuľa – potrite bradavicu odkrojeným kúskom cibule a nechajte uschnúť na vzduchu. Tiež môžte vytlačiť na tampón šťavu z cibule a jemne masírovať bradavicu. Tento spôsob sa neodporúča na bradavice na tvári, ale je to jeden z najúčinnejších spôsobov na odstránenie bradavíc na rukách i nohách.

Hliva ustricová – užívanie hlivy zvýši imunitu a tým pomáha zbaviť sa bradavíc. Užívajte aspoň 2 mesiace.

Banány – je známe, že banány obsahujú veľa draslíka a ten okrem iného pomáha ničiť bradavice. Dlhodobý styk draslíka s bradavicou na ňu má žieravý účinok a do dvoch týždňov vás zbaví bradavice. Prikladajte každú noc kúsok banánu na bradavicu a prelepte leukoplasťou. Najlepšie je použiť banány, ktoré nie sú úplne zrelé, pretože zrením dochádza k zníženiu liečivých látok v banáne. Ráno miesto umyte a nechajte usušiť na vzduchu a cez deň prelepte iba leukoplasťou. Aplikujte iba na noc. Čierne časti bradavice môžte postupne odlupovať pilníkom.

Verrumal – veľmi účinný roztok k liečbe bradavíc, podobný priesvitnému laku. Nanáša sa na bradavice a postupne sa odlupuje aj spolu s vrchnými časťami bradavíc až bradavice úplne zmiznú. Verrumal je na predpis, preto budete musieť zájsť ku kožnej.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...