Tags: vlasy  

Považujete svoje vlasy za poškodené a v dezolátnom stave? Najčastejšou príčinou sú práve rozštiepené končeky. Nielenže kazia výsledný dojem, ale vlasy tak celkovo pôsobia neupravene a zanedbane. Nič nie je rozhodne ešte stratené, aj tento problém dokážete odstrániť a navrátiť vlasom potrebný lesk a zdravý vzhľad.

Nech už máte akýkoľvek typ vlasov, ich farbu či dĺžku, rozštiepené končeky vás môžu potrápiť zakaždým. Aj keď na celkovú kvalitu vlasov vplýva viacero faktorov, za zničené končeky si môžeme vo veľkej miere často aj my. Či už ide o voľbu agresívnej starostlivosti, používanie hrebeňa, ktorý sa k našim vlasom nehodí, častú úpravu vlasov alebo pravidelné farbenie, to všetko sa taktiež výrazne podpisuje na tvorbe rozštiepených končekov. A to isté platí aj pre držanie diét a nedodržiavanie správnej životosprávy. Ako teda správne pristúpiť k tomuto problému a na čo sa upriamiť?

Rátajte s nožnicami

V prvom rade nepodliehajte panike, rozštiepené končeky nebránia vlasom rásť. Výrazne však obmedzujú vlasom dodržať ich dĺžku, nakoľko sa lámu a štiepia. Výsledným efekt tak pôsobí, akoby vám vlasy vôbec nerástli, nie je to však pravdou. Jednoducho len nestíhajú rásť natoľko, aby sa vyrovnali tomu, čo stratíte ich častým lámaním. Prvým a základným krokom je návšteva kaderníčky, rozštiepených končekov sa totiž potrebujete čo najskôr zbaviť.

Pátrajte po príčine

Skúste porozmýšľať nad tým, čo vaše vlasy natoľko zaťažilo. Ak ste vlasy nadmerne žehlili či neustále vymýšľali nové účesy, skúste to s podstrihnutými vlasmi obmedziť. Podstatné je zamerať sa aj na správnu starostlivosť, masky a zábaly na vlasy by mali zodpovedať konkrétnemu typu. Pokiaľ si vlasy farbíte, zamerajte sa na kozmetiku tomu určenú.

Snažte sa rozštiepeniu predísť

Vlasy si po umývaní neutierajte, nechajte uterák vysať z nich vodu. Priveľmi tesné gumičky nie sú vítané, rovnako ako nevhodné kefy. Pred každou tepelnou úpravou by sa nemalo zabúdať na aplikovanie ochranných prípravkov, to isté platí aj pri ich kúre. Oleje a lesky na vlasy pomôžu poškodeným vlasom, nikdy to však s ich používaním nepreháňajte. Ak si rozštiepené končeky neostriháte, rozhodne zo dňa na deň nezmiznú.

Predísť rozštiepeným končekom dokážete v prípade, ak sa k vlasom budete správať šetrne, používať adekvátne prípravky a dostatočne ich aj vyživovať. Inšpirovať sa pri výbere správnej starostlivosti môžete aj na Deliashop.sk, nájdete tam všetko, čo k tomu potrebujete.

Zdroj obrázka:

Africa Studio / Shutterstock.com

Najnovšie články

Pracujte doma s odpadom ...

Zaujímate sa o to, ako vo vašej domácnosti ...

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...