Podľa Wikipédie je Life hack termín pre akýkoľvek trik, zjednodušenie či novátorskú metódu, ktorý v rôznych aspektoch života pomáha zvýšiť produktivitu a efektivitu. Pojem vznikol zo slov life (život) a hacker (všeobecne označenie pre zvedavého jedinca, ktorý chce dopodrobna vedieť, ako daná vec funguje a hľadá jej limity). Slovenským ekvivalentom je výraz 'zlepšovák' alebo 'vychytávka'.

Nasledujúce video obsahuje mnoho vychytávok ako si zjednodušiť život v rôznych bežných situáciách. Môžete vidieť ako otvoriť víno bez vývrtky, ako ľahko otvoriť pohár so zaváraninou pomocou horúcej vody, či ako si vyrobiť kľúč na otvorenie jednoduchého zámku alebo ako otvoriť/zlomiť zámok pomocou dvoch vidlicových kľúčov. Ako zaujímavosť je vo videu porovnanie ako sa vo vode roztopí maslo (vyrobené z mlieka) a ako margarín (vyrobený z palmového oleja) či ako reaguje Coca Cola s mliekom.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...