Rozhodli ste sa kúpiť si šteniatko. Je to váš prvý psík alebo už máte so psíkmi skúsenosť? V jednom či druhom prípade budete riešiť výcvik, stravu a doplnky. Sú dve skupiny ľudí. Jedna skupina využívajú pri výcviku psa hračky ako odmenu za uposlúchnutie rozkazu. Druhá skupina nevyužíva hračky alebo pamlsky, ktoré psom veľmi chutia.

Otázkou ostáva, prečo by ste svojho psa mali naučiť na pamlsky. Nepriberie z toho? Nezvykne si príliš a nezačne odmietať granule? Čo ak mu pamlsky nebudú chutiť?

Naučiť psa na pamlsky má mnohé benefity, ktoré viete využívať počas celého jeho života. Ktoré to sú?

Skvelá pomôcka pri tréningu

Pamlsky pre psov sú už dlhodobo obľúbeným nástrojom takmer všetkých cvičiteľov psov. Psy sú veľmi inteligentné stvorenia, ktoré veľmi rýchlo dokážu pochopiť, čo od nich chcete. Ich problémom je, že sa im častokrát nechce. Chýba im motivácia. Práve pamlsky vedia byť motiváciou, ktorá ich ženie splniť váš rozkaz.

Malý „snack“ na cesty

Ak so svojím psíkom plánujete chodiť na túry či behávať canicross, pamlsky sa vám určite zídu. Ak sa chystáte na niekoľko hodín preč, nemusíte so sebou brať ťažké granule. Stačí vám pár kúskov jahňacieho, hovädzieho či iného sušeného mäsa. Ak však máte psíka so zdravotnými problémami, dajte si pozor na zloženie pamlskov. V niektorých prípadoch je lepšie so sebou nosiť pár diétnych granúl pre psov.

Pamlsky sú vhodné na uspatie

O šteniatkach sa hovorí ako o malých deťoch. Tiež im musíte venovať svoju plnú pozornosť a prvé noci takmer celé prebdejú. Vašou úlohou je psa unaviť. Unaviť ho môžete nielen fyzickou aktivitou ale aj premýšľaním či dlhým žuvaním. Pamlsky ako sušené ušká či rôzne zatočené mäso nútia psíka žuvať a premýšľať nad tým ako správne pamlsok zožrať. Ak teda potrebujete uspať svoje šteňa, presne takýto pamlsok mu môžete dať.

Zdroj obrázku: Javier Brosch / Shutterstock.com

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...