Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne opravné a udržiavacie práce. Na to potrebujeme bezpečné a priestranné miesto, v ktorom možno celoročne skladovať všetku nevyhnutnú výbavu. Po sezónnych prácach sa v dielni venujeme kontrole a údržbe, pričom ani tá sa nezaobíde bez ďalších vedľajších produktov. Dnes prinášame tipy na zariadenia pre pohodlný chod v každej dielni!

Elektrocentrály a ich vlastnosti

Elektrocentrály prezrádzajú o svojich kvalitách, ak dokážu poskytnúť maximálny výkon pri najrôznejších napájaných spotrebičoch. Prekážkou nemá byť ani typ prostredia či vonkajšie činitele. Odporúčané elektrocentrály pre dielňu a stavebníctvo riadi benzínový motor aj so zvlášť „trhaným“ začiatkom. Malo by ísť o kompaktnú a celkovo zostavenú jednotku pripravenú na použitie. Pri výbere reagujeme aj na spôsob regulácie napätia (elektrický) a na chladenie motora. Výkonnosť elektrocentrály prezrádzajú aj menovité otáčky a ich regulácia na mechanickom princípe.

Kompresory a ich široké využitie

Pre servisnú údržbu sú kompresory nevyhnutné na dofukovanie kolies a na čistiace práce. V ponuke kompresorov najčastejšie rozlišujeme medzi piestovými a skrutkovými modelmi. V konečnom dôsledku ide o to, aby poskytovali priamu a bezproblémovú prevádzku.

To, čo kompresorom chceme získať, je vysokokvalitný vzduch – bez oleja a škvŕn na lakovanom či pneumatickom zariadení. Produkujú ho tiché bezolejové piestové kompresory generované z domácej elektrickej siete. Vykazujú uspokojivé technické parametre, akými je hlavne celkový výkon (cca. 1,5 kW) a rýchle naplnenie aj objemnejších (50 l a viac) nádrží.

Pozor! Každý kompresor je len sprostredkovateľom dodávaného vzduchu. Jeho chod ovplyvňuje aj kvalita a ochrana elektrického prúdu. Pre vysokú spoľahlivosť sú v týchto zariadeniach tepelné ochrany. Kompresor tak nie je vystavený rizikám prepätia alebo dôsledkom pri výpadku prúdu.

Zdroj obrázku: Petr Smagin / Shutterstock.com

Najnovšie články

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...