Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne opravné a udržiavacie práce. Na to potrebujeme bezpečné a priestranné miesto, v ktorom možno celoročne skladovať všetku nevyhnutnú výbavu. Po sezónnych prácach sa v dielni venujeme kontrole a údržbe, pričom ani tá sa nezaobíde bez ďalších vedľajších produktov. Dnes prinášame tipy na zariadenia pre pohodlný chod v každej dielni!

Elektrocentrály a ich vlastnosti

Elektrocentrály prezrádzajú o svojich kvalitách, ak dokážu poskytnúť maximálny výkon pri najrôznejších napájaných spotrebičoch. Prekážkou nemá byť ani typ prostredia či vonkajšie činitele. Odporúčané elektrocentrály pre dielňu a stavebníctvo riadi benzínový motor aj so zvlášť „trhaným“ začiatkom. Malo by ísť o kompaktnú a celkovo zostavenú jednotku pripravenú na použitie. Pri výbere reagujeme aj na spôsob regulácie napätia (elektrický) a na chladenie motora. Výkonnosť elektrocentrály prezrádzajú aj menovité otáčky a ich regulácia na mechanickom princípe.

Kompresory a ich široké využitie

Pre servisnú údržbu sú kompresory nevyhnutné na dofukovanie kolies a na čistiace práce. V ponuke kompresorov najčastejšie rozlišujeme medzi piestovými a skrutkovými modelmi. V konečnom dôsledku ide o to, aby poskytovali priamu a bezproblémovú prevádzku.

To, čo kompresorom chceme získať, je vysokokvalitný vzduch – bez oleja a škvŕn na lakovanom či pneumatickom zariadení. Produkujú ho tiché bezolejové piestové kompresory generované z domácej elektrickej siete. Vykazujú uspokojivé technické parametre, akými je hlavne celkový výkon (cca. 1,5 kW) a rýchle naplnenie aj objemnejších (50 l a viac) nádrží.

Pozor! Každý kompresor je len sprostredkovateľom dodávaného vzduchu. Jeho chod ovplyvňuje aj kvalita a ochrana elektrického prúdu. Pre vysokú spoľahlivosť sú v týchto zariadeniach tepelné ochrany. Kompresor tak nie je vystavený rizikám prepätia alebo dôsledkom pri výpadku prúdu.

Zdroj obrázku: Petr Smagin / Shutterstock.com

Najnovšie články

Udržateľné nabíjacie ...

V domácnostiach využívame elektroniku tak, aby ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Moderné solárne panely: ...

V dnešnej dobe je zmena klímy a ochrana životného ...

Ženy milujú steppery. ...

U žien sa steppery dlhodobo tešia veľkej ...

Aký kancelársky nábytok ...

Bežný denný režim medzi študujúcou mládežou veľmi ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...