Kedy využijete samolepiace etikety? Papierové, polyesterové, farebné, fosforové. Aj taká obyčajná vec, ako je samolepiaca etiketa vám môže zamotať hlavu. Na trhu existuje totiž široký výber najrôznejších samolepiacich etikiet a každá z nich vám môže uľahčiť prácu a jej organizáciu. Z čoho všetkého si teda môžete vybrať? To, ale aj o inšpirácii k čomu jednotlivé druhy samolepiacich etikiet použiť, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Samolepiace etikety si našli svoje miesto snáď v každej kancelárii a nejednej domácnosti. Používame ich na značenie a číslovanie dokumentov, predmetov pri inventarizácii, balíkov, ale aj, pokiaľ ide o obchody, na oceňovanie tovaru. Vybrať si môžete z rôznych tvarov aj veľkostí, či už ide o etikety na hárkoch alebo o tabelačné etikety.

Druhy etikiet

Ako sme zmienili v úvodu, samolepiace etikety sa vyrábajú papierové, alebo z polyesteru. Aký je medzi nimi rozdiel? Papierové etikety sú lacnejšie, avšak menej odolné voči vode, chemikáliám a oderu. Oplatia sa preto tam, kde viete, že budú uložené na suchom mieste a že s nimi nebudete manipulovať príliš často. Ako už iste tušíte, polyesterový materiál u druhého typu etikiet má vlastnosti presne opačné. Je trvanlivý, odolný, tuhý a pevný. Preto polyesterové etikety môžete bez obáv používať na predmety, s ktorými budete narábať často a ktoré by mohli prísť do kontaktu s vlhkosťou.

Z pohľadu povrchovej úpravy sa dajú kúpiť aj etikety matné, ktoré sa používajú najme na archiváciu a evidenciu, v skladoch aj vo výrobe. Vďaka matnému povrchu sa na ne dá pohodlne písať a text sa dá ľahko prečítať.

Ak ide o farbu, ponuka je naozaj pestrá. Okrem toho, že si môžete vybrať samolepiacu etiketu rôznej farby, a to aj v neónovom prevedení, môžete voliť aj medzi etiketami čírymi, bielymi a striebornými. Presne podľa toho, na aký účel ich používate.

Nadštandardnou kategóriou samolepiacich etikiet sú etikety snímateľné a vode odolné. Snímateľné etikety sú opatrené špeciálnym lepidlom. To zaručí, že pokiaľ etiketu potrebujete odlepiť, nezanechá vám na predmetu nepríjemnú stopu po lepidle. Ako naznačuje názov, vode odolné etikety zvládnu nielen vlhkosť, ale aj to, keď prídu do kontaktu s vodou. Preto sa hodia najme pre tovar, ktorý je uskladnený alebo vystavený vonku.

Široké použitie

Použitie samolepiacich etikiet je naozaj veľmi široké. Svoje nezastupiteľné miesto si našli v oblasti značenia priemyslových a potravinových výrobkov a vo firmách ako kancelárske etikety. Ďalej sa používajú na reklamné účely a dopustiť na ne nedajú ani v obalovom priemysle.

Etiketa je vec s ktorou príde zákazník do kontaktu ako s prvou vecou na výrobku. Preto ak nimi značíte produkty pre koncového zákazníka, mali by na neho robiť dobrý dojem. Z širokej ponuky etikiet si môžete vybrať tu najvhodnejšiu nielen v tomto prípade. Situácií kedy oceníte aj ich organizačný prínos je neúrekom.

Najnovšie články

3 tipy, ako udržiavať ...

Podľahli ste čaru moderných kuchýň v snehobielej ...

Na čo nezabúdať pri ...

Dielňa je prostredím, kde prebiehajú rôzne ...

Čo vám pomôže pri ...

Poznáte to. Návšteva za dverami a vaša domácnosť ...

Disponujete menej ...

Chcete zistiť kvalitu vašej vody? V dnešnej dobe ...

Detská radosť z ...

Vianoce už začínajú klopať na dvere a vy určite ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...