Každý predajca túži po obchode, ktorý bude zariadený originálne, príjemne a najmä, prehľadne tak, aby vynikol ponúkaný tovar. Potešíme vás, existujú pravidlá, vďaka ktorým sa vám to podarí bez väčších problémov. Ako teda zariadiť obchod štýlovo a zároveň ušetriť aj priestor?

1. Vyberajte si vhodný nábytok a zariadenie

Na mysli máme kúsky, ktoré okamžite upútajú pozornosť zákazníka na Váš tovar ako predajný pult, regál či vitrína. Odlíšiť sa od konkurencie je základný stavebný kameň vášho úspechu. Predajňu si nevytvárate na pár mesiacov, ale na niekoľko rokov dopredu, preto je dôležité staviť na originálny dizajn, ktorým nedisponuje každý druhý obchod. Odborníci zo spoločnosti MEDCOM majú za sebou stovky úspešných realizácií a s radosťou vám poradia pri výbere zariadenia na mieru.

2. Upriamte pozornosť jedným smerom

Je dobré, ak si v predajni vyberiete miesto, ktoré bude dominantnejšie ako ostatné. Tento efekt docielite výberom odlišnej farebnej kombinácie. Kým celá predajňa je ladená napríklad v zemitých alebo svetlých odtieňoch, skúste vytypovaný priestor, múr alebo stenu natrieť extravagantnejším odtieňom. Čo poviete na populárny cyklamén, tyrkys alebo tajomnú tmavomodrú? Výborný efekt docielite aj tapetami, ktoré dnes nájdete naozaj v rôznych prevedeniach. Od minimalistických až po romantické v provensálskom štýle. Výsledný efekt závisí, samozrejme, na vašom vkuse a štýle.

3. Nechajte prevládať neutrálne odtiene

Krémová, béžová, odtiene sivej, alebo púdrovej bielej. To všetko sú tóny, vďaka ktorým priestor nebude pôsobiť preplnene, aj keď v ňom bude umiestnený tovar. Práve naopak, docielite ním pocit “čistoty” a exkluzivity. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a menej býva často viac.

4. Doplnky a svetlo hrajú významnú úlohu

Nemusíte ich mať priveľa, stačí si zaobstarať originálne kúsky. Niet nad košíky, vázy, vankúše alebo sošky, ktorými doladíte predajňu tak, aby sa v nej zákazníci cítili dobre. Dôležité je aj rozmanité osvetlenie, vďaka ktorému váš tovar viac vynikne a vy môžete svetlami zvýrazniť aj naoko nezaujímavý kút. Takisto nezabudnite ani na stojace či závesné svetlá alebo populárne lustre.

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...