Tags: domácnosť  

Pre mnohých je výmena strechy dôležitým krokom. Výmena strešnej krytiny je jednak proces, ktorý je nákladný, ale tiež náročný aj z hľadiska zhromažďovania informácii a vykonávania dôležitých rozhodnutí. Aj keď sa stále stavia veľa novostavieb, ich počet je priamo úmerný starším stavbám. Je to z jednoduchého dôvodu – mnohým sa podarí nehnuteľnosť zdediť, je však potrebné na nej vykonať rekonštrukciu. A každá rekonštrukcia začína práve rekonštrukciou strechy. Po čase začína každá strecha vypovedať svoje základne kvalitatívne vlastnosti. Priemerná životnosť strešnej krytiny je približne 50 rokov, keď sa však na to pozrieme zblízka, mnohé zdedené domy sa približujú aj k tomuto číslu. Strešná krytina dokáže streche dodať úplne iný nádych a oživiť ju. Rovnako tiež strešná krytina stavbu ochraňuje zvonku. Jej výmenu by sme teda v žiadnom prípade nemali podceniť. Mnohí sa však do jej výmeny púšťajú takmer s nulovými vedomosťami o danej problematike. Ako si však vybrať správnu strešnú krytinu a vyhnúť sa tak nepríjemnostiam, ktoré môžu vzniknúť?

1. Nestavajte cenu na prvé miesto. Mnohí sa snažia na strešnej krytine ušetriť čo najviac, avšak často krát sa to veru nevypláca. Strešná krytina je predmet, ktorého cena je priamo úmerná jeho kvalite. Preto sa v prvom rade zamerajte na kvalitatívne parametre, až potom na cenu. Neznamená to však ani to, že najdrahšia strešná krytina bude tá najkvalitnejšia.

2. Nerobte unáhlené kroky. Pri strešnej krytine sa to nevypláca. Celý proces je potrebné naplánovať do poslednej bodky.

3. Pred rekonštrukciou sa poraďte s odborníkmi. Proces výmeny strešnej krytiny si zabezpečte len od takej stavebnej spoločnosti, ktorá má dobré recenzie. Je tiež dôležité, aby mala spoločnosť svoj vlastný vyškolený personál, ktorý vás bude ochotne sprevádzať celým procesom. Aj keď sa vám na pohľad určitý typ strešnej krytiny páči, nie vždy je však vhodný do tých poveternostných podmienok, v akých sa vaša stavba nachádza. Odborník na strešnú krytiny dokáže zhodnotiť všetky rozhodujúce parametre a odporučiť vám riešenie šité na mieru. Dôležité sú však skúseností iných zákazníkov s touto spoločnosťou, preto si pred samotným rozhodnutím o tom, kto bude vašu strechu budovať zhromaždite o tejto spoločnosti dostatok informácii.

4. Pozerajte sa aj na doplnkové služby, ktoré stavebná spoločnosť ponúka. Mnohé ponúkajú napríklad pozáručný servis, ktorý slúži ako určitá forma zábezpeky do budúcna. Dôležité tiež je, aby spoločnosť vykonávala aj demontáž starej strešnej krytiny.

5. Ak sa rozhodnete do rekonštrukcie strechy pustiť, nevrhnite sa do tohto procesu bezhlavo. Aj v tomto prípade platí, že čím viac informácii o celom procese máte, tým lepšie. Dokážete jednak ušetriť peniaze, ale rovnako tiež zabrániť nesprávnym rozhodnutiam, ktoré vám v budúcnosti môžu priniesť vrásky na čele.

Najnovšie články

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...