Tags: tipy   PR  

S magnetmi ste sa pravdepodobne prvýkrát stretli v školskej lavici. Bol veľký zážitok sledovať, ako sa jednotlivé póly priťahujú alebo odpudzujú a ako sa k magnetu túlia železné piliny. Magnety sú však súčasťou mnohých módnych doplnkov, domácností i strojov.

Magnety pre kreatívcov

Využívať silu magnetov je moderné v rôznych oblastiach. Či už je to priemyselná sféra, stavebníctvo, alebo dokonca výroba nábytku, magnety nachádzajú svoje uplatnenie takmer všade. Niekedy sú súčasťou strojov a zariadení, inokedy ich nájdete v detskej stavebnici alebo v obchode s potrebami na výrobu šperkov. Malé i veľké magnety sú užitočné bez rozdielu. Ak navštívite predajňu magnetov osobne alebo si širokú ponuku prelistujete na internete, zistíte, že ceny magnetov určuje ich váha. Mnohé sú tak cenovo výhodné, odolné a ľahké na údržbu, že si ich podnikatelia zaobstarávajú na dvíhanie ťažkých železných alebo oceľových predmetov. Magnet je schopný zdvihnúť aj niekoľkotonové bremeno bez toho, aby ste pri tom museli využívať elektrinu. Vynikajúci spôsob, ako ušetriť! Menšie druhy magnetov využijete pri montáži dvierok na nábytku, ale i uchytávanie sieťok proti hmyzu alebo kľučiek a rôznych úchytiek. Existujú aj magnety, ktoré sú dizajnovo prepracovanejšie, pretože sú nám na očiach. Reč je napríklad o magnetkách slúžiacich na prichytávanie odkazov na chladničku či papierov na nástenku, v práci alebo v škole. Väčšinou ich dostať v rozmanitých farebných prevedeniach a vďaka premyslenému tvaru sa s nimi jednoducho manipuluje.

Extra silné neodymové magnety

Kto chce mať istotu, že jeho magnet bude skutočne silný, pozornosť nasmeruje na extrémne silné magnety z neodymu. Zoženiete ich v tvare kvádra, kocky, kruhu alebo tyče. Kvádrové magnety poslúžia ako držiaky materiálov a náradia nielen v dielni, ale aj v skladoch predajní. Kotúčové magnety zaistia bezproblémové otváranie a zatváranie dvierok, tašiek, krabičiek a zápisníkov. Niektoré domácnosti i reštaurácie ich využívajú napríklad na upevňovanie obrusov k doske stola, plne nahradia klasické spony na obrus. Silné magnety v tvare kruhu sa dajú navliekať, ale i upevňovať pomocou skrutiek. Ak radi majstrujete, zistíte, že majú naozaj široké využitie. Keď vám napríklad spadnú kľúče na nedostupné miesto, stačí kruhový magnet navliecť na špagát a priblížiť ho ku kľúčom. Vynikajúco poslúži i pri výrobe šperkov. Neodymové tyče vídať na prednáškach pri magnetickej tabuli, ale sa tiež môžu stať súčasťou uzatváracích mechanizmov. Kocky a gule z neodymu nemusia slúžiť len na uchytávanie obrusov alebo dokumentov k magnetickej tabuli, ale aj ako perfektná hračka. Pri slušnom počte týchto magnetov v moderných odtieňoch si viete vyskladať úžasné veci, a to len vďaka magnetickej sile a vašej fantázii. Stavebnice z magnetov si obľúbia aj dospelí, ktorí radi trávia voľný čas modelovaním.

Najnovšie články

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Ako sa starať o vaše ...

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá ...

5 jednoduchých tipov, ...

Prvý sneh, mínusové teploty a začiatok ...

Povinné očkovania

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...