Zdanlivo nepodstatné veci sú presne tie, ktoré dotvárajú celkový obraz vašej domácnosti. Niekto má rád veľké množstvo doplnkov, inému stačí pár jednoduchých dekorácií. Hoci by sa dalo povedať, že menej je niekedy viac, tak občas neuškodí tomu málu dať punc originality. A týka sa to najmä dekorácií a drobných doplnkov.

Originálne bytové doplnky

V extrémne nabitej ponuke obchodov by ste sa mohli veľmi ľahko stratiť. Sortiment doplnkov je taký široký, že si v ňom jednoducho musí vybrať úplne každý. Nech už váš vkus inklinuje k čomukoľvek, rozhodne nájdete, čo hľadáte. Na druhú stranu je plný výrobkov, ktoré sú praktické a zároveň im nechýba vtip. Od najrôznejších stojanov a držiakov cez kuchynské chňapky až po rámy obrazov a fotografie.

(Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com)

Zvieracia ríša pre interiér aj exteriér

Vskutku originálna môže byť vďaka vynaliezavosti autorov aj zarážka do dverí. Sova, veverica, kabelka, pes či slon, môže mať jednoducho akúkoľvek podobu. Zarážky sú vyrobené z dostatočne ťažkého vnútorného materiálu, aby dokázali plniť svoj účel. Zvrchu sú potiahnuté plyšom či podobnou tkaninou, ktorú veľmi ľahko vyčistíte. Pre vonkajšie účely sú určené kovové zarážky, ktoré neprekvapia žiadne výkyvy počasia. Použiť ich môžete na dvere, ale aj okná.

Návrat do minulosti povolený

Milujete štýl 80. rokov? Retro TV stolíky s duchom minulého tisícročia sú pre milovníkov tejto dekády veľmi vyhľadávaným artiklom. Naviac v interiéri pôsobia dobre, obzvlášť pokiaľ ste vyznávačom eklektického štýlu bývania. Ten dovoľuje povoliť uzdu fantázii a prakticky nemá žiadne pravidlá. Tým jediným pravidlom však je, aby ste sa vo svojom príbytku cítili dobre.

Buďte kráľom retro štýlu

Moderné retro stolíky sú, samozrejme, vyrobené zo súčasných kvalitných materiálov a ich línie väčšinou nesú známky moderny. V mnohom sa však svojím vzorom naozaj podobajú – stoja na malých nohách, majú jednoduché usporiadanie a sú zároveň aj funkčné. Pokiaľ vás tento štýl oslovuje natoľko, že len stolík vaše dizajnové chúťky neuspokojí, doplňte ho o celú „sekretárovú“ zostavu. V tej ani dnes nechýbajú bočné skrinky, vitríny a police usporiadané tak, aby sa medzi to všetko vošiel televízor. Len pozor. Ak chcete byť naozaj retro, zabudnite na podsvietené poličky. Náladové svetlo si budete musieť zaistiť inak. Ideálne stojacou lampou. Presne ako kedysi.

(Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com)

Pohovka ako ústredný prvok

Na vlne retra sa môžete viesť aj pri výbere ďalších kusov nábytku, nutné to ale, samozrejme, nie je. Vo vašej obývačke by rozhodne nemala chýbať pohodlná pohovka. Nejaká v štýle z osemdesiatych rokov by sa tiež určite našla, ale v tomto prípade je lepšie držať sa trošku novodobejších kúskov. Hlavne, ak počítate s tým, že pohovka bude z času na čas plniť aj funkciu postele. V takom prípade rozhodne siahnite po rozkladacej verzii, tých však existuje viacero druhov:

  • so systémom click clack,
  • rozkladacie s matracmi,
  • vysúvacie s rozložením,
  • typ so sklápacou opierkou,
  • s belgickou verziou rozkladania

images/PR/zena_na_gauci.jpg

(Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com)

Keďže každému priestoru vyhovuje niečo iné, je najlepšie sa vopred pozrieť, ako vyzerajú jednotlivé typy rozkladania pohovky. Samotnú kúpu môžete pochopiteľne realizovať z internetového obchodu, kde bývajú ceny obvykle o niečo nižšie. Samotné prevedenie sedačky je čisto na vašom rozhodnutí. Veľmi obľúbené sú rohové sedačky, ktoré poskytujú dostatok miesta a komfortu, vyžadujú si však viac priestoru ako klasické pohovky.

Materiál voľte tak, aby ho bolo možné jednoducho vyčistiť a nemuseli ste pri každom stretnutí s perom či malinovkou tepovať celý gauč. 

Najnovšie články

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Ako sa starať o vaše ...

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá ...

5 jednoduchých tipov, ...

Prvý sneh, mínusové teploty a začiatok ...

Povinné očkovania

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...