Tags: PR  

Pre mnohých nadšencov je Francúzsko obľúbenou destináciou. Je to nádherná krajina, ktorá má lacné a chutné jedlo a je bohatá na víno. Naozaj dobrý nápad pre jednoduchú dovolenku, ktorú zvládnete aj na svojom aute. Samozrejme, že si pred takouto dlhou cestou musíte stav vozidla prekontrolovať, ale kvalitnú autokozmetiku kúpite aj tam takže to netreba preháňať.

Niekoľko základných pravidiel

Zrejme prvým pravidlom je, že niektoré z križovatiek v tejto zemi nie sú vyznačené dopravnými tabuľami, a preto vám neostáva nič iné len sa spoliehať na pravidlo pravej ruky.

Každý majiteľ automobilu by si mal byť samozrejme vedomý aj potrebou vhodného poistenia auta. Zaistiť si všetky doklady a v niektorých prípadoch neuškodí, ak si urobíte ich kópiu. Určité právne predpisy danej krajiny vás môžu prekvapiť kontrolou sklonu svetlometov, limitu pre alkoholu a zákazu hands-free zariadení. Dobré rýchlospojky vám zaistia presné dodržiavanie rýchlostných limitov, ktoré tu tiež podliehajú určitým pravidlám. Na diaľniciach je to 130 km/ h, v obci podobne ako u nás 50 km/h a mimo nej 90 km/h. Na dodržiavanie si dávajte pozor, pretože jej prekročenie o 40 km/h vás môže stáť až cca 800 €.

Limit alkoholu

Vo Francúzsku je povolená maximálna miera hladiny alkoholu v krvi za volantom 0,05 % a pre vodičov, ktorí majú prax na cestách menšiu ako tri roky je to 0,02 %. V takomto prípade sa oplatí investovať aj do alkohol testra.

Samozrejme, že ak si chcete počas jazdy vychutnať kvalitné basy a pôžitok zo skvelej hudby, musíte investovať aj do nových zosilňovačov do auta. Vybavenie auta je dôležité, no v ceste vás nesmie nijako obmedzovať. Najme, ak ste sa rozhodli aj per cestu historickým centrom mesta. Niektoré uličky sú chránené retardérom a zábranami, ktorých význam vám dnes už asi nemusíme ani vysvetľovať. Tiež tu musíte rátať s menšou rýchlosťou, pretože súčasťou mesta je nejedna historická pamiatka, a ktorý vodič by si ju nechal ujsť aspoň pohľadom.

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...