Tags: oči  

Diagnostikoval vám očný lekár dioptrie a predpísal vám nosiť okuliare? Úplne bežná vec, s ktorou sa dennodenne stretávajú tisíce ľudí. Pred kúpou dioptrických okuliarov by ste však mali vedieť niekoľko vecí. Môžete si tak sami pomôcť, aby ste si vybrali skutočne dobre a správne.

Rámy, sklá, šošovky

A to je len niekoľko základných aspektov, na ktoré je potrebné brať ohľad. Čo sa týka rámov, tak dnes už sú k dispozícii naozaj veľmi ľahké rámy, pri ktorých ani nebudete cítiť, že máte nasadené okuliare. Môžete si vybrať rôzne farby šošovky a taktiež odľahčené sklá. Všetky tieto aspekty najlepšie spĺňajú kvalitné, značkové dioptrické okuliare. Na zdraví neradno šetriť a zvlášť nie na očiach, ktoré sú nenahraditeľný orgán.

Na jeden „šup“ aj slnečné okuliare

Zrejme sa vám úplne nepozdáva predstava, že by ste si súčasne mali kúpiť aj úplne nové dioptrické slnečné okuliare. Potešíme vás. Moderné dioptrické okuliare ponúkajú dve zaujímavé vylepšenia. Tým prvým je, že sú modely okuliarov, ku ktorým si môžete zakúpiť magnetické klipy, ktoré sú polarizované a po nasadení vytvoria efekt slnečných okuliarov. Tým druhým sú špeciálne dioptrické okuliare, ktoré menia zafarbenie skiel podľa toho, či ste v interiéri alebo na slnku.

Myslite aj na vzhľad

A či chceme alebo nie, okuliare sú dôležitou súčasťou vzhľadu. Stačí si pozrieť mnohé príbehy zamilovaných párov, keď ženu na mužovi upútalo práve to, aké nosí parádne okuliare. Okuliare boli v minulosti vizitkou vzdelaných ľudí, ktorí trávili veľa času v knihách, resp. pri počítači. Dnes sa až takto neberú, no stále sú dôležitou súčasťou imidžu. Vyskúšajte si prémiové značky ako napríklad dioptrické okuliare Ray-Ban a sami spoznáte, ako sa takéto okuliare stanú súčasťou vás samých. Ak budú okuliare súčasťou vášho imidžu, tak si aj ľahšie zvyknete, že musíte nosiť túto optickú pomôcku, a ešte tento fakt premeníte vo svoju výhodu.

Zdroj obrázku: Rido / Shutterstock.com

Najnovšie články

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Ako sa starať o vaše ...

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá ...

5 jednoduchých tipov, ...

Prvý sneh, mínusové teploty a začiatok ...

Povinné očkovania

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...