Hľadáte vhodný doplnok do interiéru? Obraz na stene priestor nie len vyplní, ale aj skrášli a rozjasní. Obývačka, kancelária, spálňa – každý priestor je špecifický a slúži na niečo iné. Podobne ako obrazy. Nie každý sa hodí všade. Kam a aký obraz zvoliť?

Spálňa

Ako miesto odpočinku by mala byť spálňa ladená najmä harmonicky a v duchu pokoja. Žiadne krikľavé farby, agresívne motívy a kopy nábytku. Vzdušnosť, jednoduchosť, to sú atribúty, ktoré vládnu moderným spálňam. Aj lacné feng shui obrazy budú dobrou voľbou, ak nechcete narušiť atmosféru spálne, pokojný spánok a prebúdzanie. Obrazom dominuje príroda a živly – oheň, voda, zem. Sú farebne vyvážené a pôsobia veľmi upokojujúco.

Detská izba

Ideálom v tomto prípade je, ak sa na výbere podieľa dieťa vedno s rodičmi. To je cennejšie a dôležitejšie ako výsledok výberu. Čo sa praktickej časti týka, obrázok do detskej izby by určite nemal byť za sklom a s ostrými rohmi. Malé deti sú nezbedné a okrem toho, že takýto obraz by asi nemal dlhú životnosť, hrozí pri jeho rozbití aj úraz.

Obývačka

Ako miestnosť, slúžiaca na prijímanie návštev, si obývačka vyžaduje zvláštnu pozornosť. Podobne ako doplnky v nej. Často ide o najrozmernejšiu izbu v byte či dome, preto ak v obývačke nie je veľa nábytku, môžu sa prázdne steny doplniť práve obrazmi. Kvalitné obrazy na predaj, ktoré do obývačiek pasujú, sa čo do motívov príliš neobmedzujú. Skôr ich limituje veľkosť – na rozmerné steny obývačiek sa hodia veľké, aj viacdielne obrazy. Malé obrázky by boli ako utopené a to by naozaj nepôsobilo dobre.

Pracovňa, kancelária

Miesta, kde ich obyvatelia nezriedka trávia aj celé dni. Keďže ide o priestory, v ktorých prebieha pracovná činnosť, mali by ju obrazy podporovať a nie utlmovať. Voľte obrazy do kancelárií tak, aby vo vás vyvolávali produktivitu. Útlm a oddych je na rade po práci. Možno vás inšpiruje aj predaj obrazov online.

Najnovšie články

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...