Aj keď tohtoročná zima bola jedna z najteplejších v posledných rokoch, v niektorých regiónoch sa ľudia mohli tešiť z veľkej snehovej nádielky a z nízkych mínusových teplôt. Oficiálne sa nám ale začala jar. Alergici sa už pomaly, ale isto objednávajú k svojim alergológom. Ľudia s nižšou imunitou by mali zvýšiť príjem vitamínov a zamerať sa na dôkladnú hygienu. 

Ak na vás dolieha únava z dlhej slabej zimy, ako naštartovať organizmus po príchode jari?

Chodievajte na prechádzky

Pohyb na čerstvom vzduchu má viacero pozitívnych účinkov na náš organizmus. Nielenže naše telo udržuje v dobrej kondícii, čerstvý vzduch nás chráni pred vírusovými ochoreniami. Vzhľadom na to, že sa nachádzame v prechodnom období a výskyt baktérií a vírusov je veľký, je potrebné dennodenne chodiť na prechádzky na čerstvý vzduch. Veď pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu posilňujú imunitu, ktorá následne dokáže odolávať útokom vírusov a baktérií.

Medzi pozitívne účinky na organizmus zaraďujeme aj zníženie krvného tlaku a dokonca aj zníženie hladiny cholesterolu. Ak máte problémy s vysokým krvným tlakom, skúste s nimi bojovať práve takýmto spôsobom. Alebo si objednajte tabletky Chlorelly. Nezaťažujú žalúdok a zbavujú organizmus nežiaducich látok. 

Vedeli ste, že pri rýchlejšej chôdzi sa vaša pleť prekrvuje a okysličuje, čím sa zbavuje toxických látok? O to väčší dôvod chodievať na prechádzky. Pozitívny vplyv majú nielen na náš obehový systém, svalstvo, ale aj na pleť.

Posilňujte obranyschopnosť organizmu stravou

Pre naštartovanie organizmu je potrebné posilniť jeho obranyschopnosť, a to správnou stravou. V tomto období je potrebné zvýšiť dávky vitamínu C, ktorý nájdete v citrusových plodoch, v zelenej paprike, ale aj v zelenom jačmeni. Zelený jačmeň obsahuje veľké percento vitamínu C. V mladom jačmeni (v 100g) sa nachádza až 457 mg vitamínu C. Okrem zvýšenia obranyschopnosti organizmu proti baktériám a vírusom chráni telesné tkanivá a stimuluje tvorbu bielych krviniek.

Zdroj obrázka:

Autor: Chinnapong / Shutterstock.com

Najnovšie články

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Čo vám pomôže uľahčiť ...

Naše telo je veľmi citlivý orgán, zložený z ...

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...