Stále viac ľudí vníma predvečer sviatku Všetkých svätých ako výbornú príležitosť na zábavné strašenie, a to aj u nás, na Slovenku. Prečo nie? Veď Halloween nie je len o žúrovaní v prapodivných kostýmoch. Ak si prečítate niečo o tom, ako sa k nám tento sviatok dostal, obohatíte sa o zaujímavé historické fakty, môžete spoznať ľudové zvyky iných kultúr a zistíte, že Halloween má veľa spoločného s našimi jesennými sviatkami. V neposlednom rade, všetky tieto nové poznatky môžete pretaviť do rozprávky pre svoje deti. Budete hviezdou detskej párty. Samozrejme, k tomu, aby zábava tých najmenších bola naozaj bezstarostná a originálna, budete potrebovať aj niekoľko iných vecí. Prezradíme vám, na čo by ste nemali zabudnúť.

Halloweensky kostým – základ zábavy

Táto časť prípravy môže byť spoločným dlhodobým projektom, každoročným rituálom s vaším dieťaťom. O kostýme sa môžete začať baviť už aj koncom leta či začiatkom školského roka, keďže Halloween je 31.10  . Vytvorte si plán, napíšte alebo nakreslite spolu rôzne možnosti masiek a kostýmov. Ku každému si napíšte, čo by ste k jeho výrobe potrebovali. Potom si odškrtnite, čo dokážete z týchto vecí zohnať. Choďte na spoločnú výskumnú cestu na povalu a do pivnice, možno nájdete niečo aj v garážach starých rodičov. Pre špecifickejšie položky, akými sú napríklad parochne, farby na tvár alebo umelé fúzy, navštívte internetové obchody alebo hračkárstva.

Ak ste však chronický odkladač alebo nápad halloweenskej párty príde na poslednú chvíľku, nezúfajte, stále nie je nič stratené. Tie najlepšie idey často prichádzajú na poslednú chvíľku, ale v tomto prípade budete potrebovať triezvy pohľad a pohotové konanie. Možno vaše dieťa túži po podomácky vyrobenom kostýme Harryho Pottera. Vašou úlohou je zvážiť to, či stíhate jeho realizáciu. Ak nie, ako náhradu mu ponúknite výber atraktívnych vecí v nejakom internetovom obchode. Na portáli HeliumKing.sk nájdete veľmi zaujímavé a vtipné masky, a čo je tiež dôležité: za rozumné ceny.

Halloweenska výzdoba

Síce dobrá spoločnosť istí tú najlepšiu zábavu, nie je jedno ani to, v akom prostredí sa žúruje. Tematicky vyzdobené priestory vždy zožnú obrovský úspech aj u dospelých, no najviac samozrejme u detí. Ak v role hostiteľa ste sa ocitli práve vy, v prípade Halloweenskej párty nemusíte rozmýšľať o dress code a téme. Máte teda o jednu starosť menej. Potom už len musíte premeniť svoj príbytok na strašidelný zámok. Ak vaši malí hostia zastupujú veľmi mladé generácie, nepreháňajte to so strašením. Má ísť predsa o srandu, a určite každému odľahne, ak smrtky vymeníte napríklad za balóny v tmavších farbách, nezabudnite na však aj na hélium do balónov.

Halloweenske menu

Kto si vie predstaviť párty tých najmenších bez chutných drobností? Detský apetít sa však priamo úmerne zvyšuje s vizuálom jedál. Ak máte dostatočnú časovú kapacitu a iba štipku kreativity, menu dokážete vyriešiť aj na vlastnú päsť, nebudete si musieť nič objednávať a poteší sa tak aj vaša peňaženka. Jednoduchá obložená žemľa sa zrazu stane gurmánskou špecialitou, ak dostane ostré upírske zuby z plátkového syra s kvapkou kečupovej krvi. Muffiny s nosom bosorky z mini mrkvy alebo banánom plnené palacinky nakrájané na malé krúžky a ozdobené čokoládovými zreničkami pripravíte tiež veľmi jednoducho. Milovanú klasiku, čiže pizzu pokojne upečte aj v zdravej verzii. Bude ju milovať každý detský mlsný jazýček, ak roztopený syr na jej vrchu pristane vo forme strašidla s olivovými očami, kečupovými ústami a hríbovým klobúkom.

Majte poruke záložný program

Pozitívne myslenie je základom pokojného života a optimizmus je zdraviu prospešné, ale u detí nikdy neviete, čo sa bude diať. Pripravte si rezervný program pre prípad, že by sa veselá nálada kvôli niečomu nemohla dostaviť včas. Nafukovanie balónov, ich následné zdobenie fixkou miluje každé dieťa. No možno ešte zábavnejšie bude to, ak namiesto balónov si budú môcť pomaľovať vlastné tváre alebo jeden druhému. Zabezpečte si farby na tvár alebo obetujte svoju nepoužívanú kozmetickú výbavu. Ak to budú už trošku staršie deti, pred žúrkou si z knižnice požičajte knihy s haloweenskou tematikou alebo vtipnými príbehmi. Čítanie „okolo ohňa“ v slabo osvietenej izbe bude určite nezabudnuteľným programom aj pre dospelých. (Nebojte sa, máme na mysli iba symbolický oheň, môže ho nahradiť jedna veľká oranžová tekvica, lampa alebo červená plachta.)

Zdroj fotiek: freepik.com, librestock.com

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...