Chceme alebo nie, alkohol je súčasťou našej kultúry. Je veľmi málo pravdepodobné, že by ste na Slovensku natrafili na veľkú rodinnú oslavu, svadbu alebo len obyčajnú kamarátsku grilovačku bez fliaš s týmto mámivým nápojom. Okrem toho, pri kvetoch a čokoláde sa aj alkohol považuje za darčekovú klasiku. Má to však určité pravidlá, ktoré sa vám pokúsime priblížiť v nasledujúcich odsekoch.

Všeobecné pravidlá darovania alkoholu  

Nevnímajte dary s obsahom alkoholu ako „posledné riešenia“. Jasné, môže sa stať, že pri pozvaní na narodeninový žúr o 5 minút 12 oslávencovi v rýchlosti kúpite to, čo v ponuke večierky pokladáte za najvhodnejšie. Pokiaľ ale máte dostatok času rozhodnúť sa, čo by obdarovanú osobu potešilo najviac, dajte si záležať na tom, aby alkoholický darček naozaj stál za to. Červené víno nič nepokazí, ale ak siahnete po takom, ktoré je „oblečené“ do dizajnovej fľaše s vtipnou alebo umeleckou etiketou, zrazu sa z neho stane špeciálny a zapamätateľný darček. Čo je však ešte dôležitejšie, je faktor kvality. Nenarážame na to, aby ste za jednu fľašu minuli polku svojho majetku, ale pod určitú cenovú úroveň, no najmä hladinu akosti nechoďte. Malo by to byť niečo, čo nenájdete v každom druhom supermarkete. 


V prípade osoby, ktorú nepoznáte veľmi dobre, sa najprv určite uistite, či jej môžete darovať alkohol. Ak by to bol človek trpiaci alkoholizmom alebo inou chorobou, resp. abstinujúci alkoholik, mohla by z toho vzniknúť veľmi nepríjemná situácia. 

Môže sa alkohol darovať ženám? 

Aj vám sa už stalo, že keď ste kupovali darček pre pár ženy a muža, bola to kombinácia kvetov a fľaše? Kvôli niečomu ešte aj dnes mnohí považujú alkohol za nevhodný darček pre ženy. Pritom takisto ako pánskych gurmánov môže potešiť kvalitná čokoládová delikatesa viac ako napríklad pivo, aj mnohé dámy uprednostňujú pozornosti s obsahom alkoholu než tie sladké s cukrom. Povedzme si úprimne aj to, že v súčasnosti sú pravidlá etikety oveľa voľnejšie. S možnosťami dnešného sveta a ponukou internetových obchodov berieme kupovanie darčekov skôr ako výzvu na prejav vlastnej kreativity, než na súťaženie v znalostiach pravidiel slušného správania. Áno, kúpiť alkohol žene môžete. To, po akom siahnete, však už nie je až tak jedno. 


Ak uvažujete o kúpe fľaše dobrého alkoholu žene, mali by ste brať do úvahy 3 faktory: 

  • vek ženy, 
  • postavenie ženy vo vzťahu voči vám, 
  • vlastné preferencie ženy. 

Ak ide o staršiu dámu, popozerajte sa medzi vínami a likérmi. Mladšej môžete kúpiť aj niečo tvrdšie, dokonca aj nežnej povahe. Možno ste už oslávenkyňu videli párkrát objednávať si pri bare whisky alebo viete, že jej obľúbené kokteily obsahujú rum. Univerzálnym ženským tvrdým alkohol sú sladené nápoje, v internetovom obchode značkového alkoholu BevMarket nájdete napríklad širokú ponuku ochutených vodiek. 

Svojej šéfke alebo mame svojho partnera/svojej partnerky pri prvom stretnutí asi nekúpite pivo – aj keď pri štipke kreativity, humoru a veľkej dávke kvality to môže byť celkom milý darček. Ale skôr pre kamošku z vysokej školy alebo fanatickej milovníčke tohto nápoja. Ak situácia vyžaduje dodržanie pravidiel etikety alebo obdarovanú osobu až tak nepoznáte, s kvalitným vínom alebo špeciálnym likérom nič nepokazíte. 


Aký alkohol mám kúpiť mužovi 

Odpoveď s nádychom sarkazmu by mohla byť: „Akýkoľvek.“ Nemôžeme s týmto tvrdením stopercentne súhlasiť, ale výber alkoholu pre muža je určite jednoduchší ako pre ženu. Elegantná fľaša alebo každým chlapom milovaný Jack Daniels vyčarí vďačný úsmev na pánskych tvárach. Na čo by ste si mali dávať pozor v tomto prípade, je skoro to isté ako pri dámach, ale s menšími rozdielmi. Obdarovaných mužov nerozdeľujeme podľa veku. Okrem toho, na výber máte oveľa širšiu škálu typov nápojov. Napríklad, kým ženám, ktoré až tak nepoznáte, by ste mali kúpiť likér alebo víno, chlapi sú „kompatibilní“ s vínom, koňakmi, whisky, rumom a rôznym iným tvrdým alkoholom. Dajte však obrovský pozor na to, aby bolo jednoznačné, že ste výberu venovali čas a energiu.

Zdroj fotiek: librestock.com, freepik.com

Najnovšie články

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Nechtová mykóza: ...

Hubovité ochorenie nechtov dolných končatín ale ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...