Tags: tipy   PR  

Usilujete sa zvýšiť efektivitu výroby a čo najmenej plytvať zdrojmi? Koncept logistiky Just in Time bol vytvorený špeciálne pre potreby veľkých výrobných liniek a umožní načasovanú donášku komponentov bez nárokov na veľké skladovacie priestory. Aké výhody prináša?

Zásielky v požadovanom množstve a kvalite

Oveľa efektívnejšie ako dlhodobo viazať kapitál na skladové zásoby je zabezpečiť si prepravcu, ktorý sa postará o to, aby vám boli komponenty potrebné na výrobu dodávané práve v čase, keď ich vo výrobnej linke potrebujete. Tento koncept logistiky sa nazýva Just in Time a je obľúbený najmä v automobilovom priemysle. Okrem prepravnej spoločnosti však v celom procese zohráva dôležitú úlohu aj samotný dodávateľ komponentov, pretože ak ich nevyrobí včas a v potrebnom množstve alebo kvalite, prepravca nie je schopný splniť očakávania svojho klienta. Pre skrátenie dodacej lehoty sa výrobca komponentov veľmi často nenachádza príliš ďaleko od výrobnej linky, a tak nie je nič nezvyčajné, ak sa preprava tovaru uskutočňuje aj každú hodinu. Vďaka premyslenej dodávke komponentov sa zbavíte nutnosti disponovať veľkými priestormi na skladovanie. Celý proces výroby sa uľahčí a urýchli, pretože sa s tovarom manipuluje v oveľa menšom rozsahu, vďaka čomu sa znižujú aj personálne nároky. Najmä pokiaľ chcete pružne reagovať na potreby vašich zákazníkov, je preprava Just in Time v dnešnej dobe už nevyhnutnosťou.

Načasovaná preprava tovaru

Strategickú metódu Just in Time možno právom považovať za prevratnú. Logistika je riadená tak, aby sa čo najviac znížili náklady na prepravu, ale aj na skladovanie. Najlepšie využitie nachádza v podnikoch so sériovou výrobou a pravidelnou produkciou. Výsledkom tejto stratégie sú výrobky v prvotriednej kvalite a práca bez akýchkoľvek prestojov. Skladovanie komponentov potrebných na výrobu ostáva v rukách vášho dodávateľa, ktorý zároveň získava istotu, že je o jeho výrobky záujem a budú sa predávať dlhodobo. Už za krátky čas spozorujete vysokú automatizáciu pracovných postupov, a to aj pri výrobe väčšieho množstva produktov. Keďže svoj kapitál nemáte naviazaný v zásobách, môžete ho využiť, kedykoľvek potrebujete, čo vám dáva v podnikaní veľkú slobodu. Logistika Just in Time vám umožní synchronizovať nákupné aj výrobné procesy. Zariadenia vo vašej firme môžu pracovať nepretržite bez toho, aby sa čakalo na komponenty potrebné na výrobu. Predpokladom úspešnej spolupráce dodávateľa komponentov, prepravcu a výrobcu finálnych produktov je dobrý informačný tok a prispôsobivosť na všetkých stranách.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...