vacsia obyvacka

Problém malej obývačky je úplne bežný hlavne v panelákových bytoch. Čo pomôže, aby vaša miestnosť vyzerala väčšie? Nemusíte vybúravať žiadne priečky, stačí len pár šikovných dizajnerských trikov a hneď budete mať pocit, že sa vaša obývačka zväčšila o niekoľko metrov štvorcových. Čo všetko vám pomôže zväčšiť obývačku?

Viac svetla
Odostrite rolety, vytiahnite žalúzie, odhrňte závesy, nechajte slnku voľnú cestu. Čím viac svetla, tým lepšie. Najlepšie, keď to podporíte aj svetlou farbou stien. Biele steny pomôžu opticky zväčšiť vašu obývačku. Prípadne môžete použiť aj pastelové farby. Ale nikdy nepoužívajte tmavé farby, ktoré miestnosť ešte zmenšia.

Použite zrkadlá
Keby ste si dali celú jednu stenu zrkadlovú, rozmer vašej miestnosti by to zdvojnásobilo. No keď sa vám to zdá ako priveľmi odvážny nápad, pomôžu vám aj menšie zrkadlá, ktoré dodajú miestnosti hĺbku.

Svetlý nábytok
Biele steny sú skvelý začiatok, no keď budete mať svetlej farby pohovky, gauč, stolík, skrinky či obývaciu stenu, dodá to vašej izbe ďalšie extra svetlo navyše. Takže ju opticky opäť zväčšíte. Keby ste chceli izbu rozžiariť na maximum môžete sa rozhodnúť aj pre svetlú podlahu – béžový koberec alebo svetlohnedé drevo.

Veľkosť nábytku
Dôležitá je aj veľkosť nábytku. Do veľkých obývačiek môžete dať  vysoký, mohutný a aj veľký nábytok. Ale pri malých obývačkách to musíte urobiť opak. Malé, minimalistické sedačky s čo najnižším ťažiskom. Miesto mohutných taburetiek či pohoviek sa snažte používať menšie a jednoduchšie stoličky. Nemôžete si dovoliť mrhať priestorom.

Nepreháňajte to s dekoráciou
Všetkého veľa škodí a o veľkom množstve dekorácie v malej obývačke to platí dvojnásobne. Je oveľa lepšie, keď máte len pár väčších kúskov ako desiatky malých. To isté platí o obrazoch. Je lepšie, keď máte dva-tri veľké obrazy ako desiatky malých.

Optické zväčšenie obývačky je hranie sa so svetlom a tieňmi. Keď sa budete riadiť týmito radami, dokážete ju opticky zväčšiť o niekoľko metrov štvorcových.

Najnovšie články

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Nechtová mykóza: ...

Hubovité ochorenie nechtov dolných končatín ale ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...