zvacsenie izby

Problém s malou obývačkou je ten, že v nej nemusíte mať ani veľa vecí, aj tak vyzerá prepchaná. Nebojte sa, nebudete musieť vybúrať steny, aby vaša izba vyzerala väčšie, je to všetko len hra s optikou, ktorá ju pomôže zväčšiť.

Farba stien

Nepoužívajte tmavé farby, vyberte si niečo svetlé – pastelové alebo neutrálne farby. Úplne najlepšou voľbou je biela farba, ktorá izbu presvetlí a opticky ju aj zväčší. Snažte sa k tejto farbe prispôsobiť aj farbu sedačky, ktorá je dominantou obývačky.

 

Správna sedačka

Sedačku si vyberte takú, ktorá nie je priveľmi veľká, sedačka vám nesmie zaberať polovicu miestnosti. A jej farbu prispôsobte kobercu a stenám – steny, nábytok aj koberce by mali mať podobný odtieň, najlepšie v odtieňoch béžovej. A pre maximalizáciu priestoru, prisuňte sedačku ku stene.

Neprekombinujte to

Snažte sa vyberať jednofarebný nábytok – jednofarebné pohovky s minimalistikcým vzhľadom, drevené jednofarebné stoličky bez polstrovania či minimalistický televízny stolík, je lepšie, keď vyberiete čisté línie s nižším ťažiskom.

Veľa svetla

Optické zväčšenie miestnosti je hra so svetlami a priestorom, preto sa snažte do izby vpustiť čo najviac svetla – nemajte zastreté žalúzie, vyberte si správne osvetlenie – stojanové lampy a bodové osvetlenie. Čím je izba svetlejšia, tým pôsobí väčšie.

Nepreháňajte to s dekoráciou

Zbierate porcelánových slonov alebo mačky z dreva? Nepreháňajte to s nimi, pretože sa veľmi ľahko môže stať, že izba bude vyzerať preplácane a preplnene. Najlepšie je všetko, čo nepotrebujete, uložiť do odkladacích priestorov.

Radšej jeden veľký ako desať malých

Máte na stene desiatky menších obrazov? Nerobíte dobre, malú izbu to tiež opticky zmenšuje. Lepšie je vybrať si jeden naozaj veľký obraz a nahradiť ním jeho desať menších bratov.

Hra so zrkadlami

Zrkadlá vám pomôžu zdvojnásobiť veľkosť vašej obývačky, teda pokiaľ máte odvahu a dáte si zrkadlo na celú jednu stenu. Ale aj menšie zrkadlá pomôžu izbu opticky zväčšiť.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...