Tags: bolesť  

Jeseň je obdobím, kedy sa zvyšuje riziko bolenia záhlavia a spánkov. Samozrejme, všetko záleží aj od nášho životného štýlu – koľko jeme, koľko pijeme a ako sa hýbeme. Ak teda nechcete byť odstavení od každodenných činností, skúste bojovať s bolesťami hlavy po svojom a snažte sa vyhýbať lekárskym vyšetreniam a liekom, ktoré bolesť iba utlmujú a neliečia ju.

Kúpte si zdravotný vankúš

Je dôležité, aby ste si kúpili zdravotný vankúš, ktorý vám vďaka zdravotne vyhovujúcemu tvaru dokáže skvalitniť spánok a zabráni vzniku bolesti krčnej chrbtice, kvôli ktorej vás začne bolieť hlava. Zo začiatku to bude síce trošku šok. Uvidíte, že si ale časom zvyknete na netypický tvar zdravotného matraca. Hlavne – budete sa cítiť lepšie, nebude vás bolieť krčná chrbtica a ani hlava. Je jedno, či máte koženú posteľ alebo len obyčajnú látkovú. Dôležité je, aby ste mali zdravotný vankúš.

Cvičte počas dňa

Samozrejme, počas pracovnej doby si nemôžete odskočiť do fitness centra. Postačia vám jednoduché cviky, ktoré zabránia vzniku bolesti krčnej chrbtice a hlavy. Hýbte hlavou do strán a robte krúživé pohyby – tieto dva základné cviky zabránia vzniku bolesti hlavy. Tieto cviky opakujte aj pri sledovaní obľúbeného televízneho programu. Ak sa vám dá, využite čas efektívnejšie a neseďte na roztiahnutej koženej sedačke s jedlom v ruke.

Pite tekutiny

Vedeli ste o tom, že príčinou bolesti hlavy býva zvýšený očný tlak? Oči vedia spôsobiť problémy, o ktorých ani netušíme. Snažte sa dodržiavať pitný režim (pite 4-5 litrov tekutín, nie kávu a energetické nápoje). Ten totižto znižuje očný tlak a tým bráni vzniku bolestí hlavy.

Doprajte si dostatok spánku

Aby vás hlava nebola, mali by ste spať minimálne šesť hodín. Radšej skôr zaľahnite, aby ste ráno nechodili ako mátohy. Je dôležité, aby ste na manželskej posteli mali dva rôzne matrace 1+1. Každý z partnerov má totižto iné spánkové návyky.

Najnovšie články

Vyber kompresora do ...

Kompresor je všestranným náradím. Použiť ho ...

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...