Tags: auto   PR  

Ste typ vodiča, ktorý sa o svoje auto stará ako o živú bytosť? Nebodaj má aj vlastné meno a neraz ste sa pristihli, že s ním vediete rozhovor? V tom prípade oceníte náš návod, ako sa o svoje vozidlo postarať počas leta.

Aby dokonale fungovalo

V každom ročnom období je rozumné nechať si skontrolovať fungovanie bŕzd a brzdovú kvapalinu, aby ste neohrozili svoju jazdu. Pokiaľ sa v aute prevážate často, neváhajte poslať svojho štvorkolesového tátoša aj na 3D geometriu kolies. Nastavia vám tam správne hodnoty a vy sa nemusíte báť drastického opotrebovania pneumatík. Ak si v servise všimnú, že hodnota opotrebovania pneumatiky sa priblížila ku kritickému číslu, odporučia vám zakúpiť si nové pneu. Ponuka výrobcov je bohatá, určite sa ale nedajte zlákať ničím príliš lacným a neznačkovým, svoje auto predsa milujete. V lete si teda kúpte kvalitné letné alebo celoročné pneumatiky, ktoré by mali spĺňať vlastnosti spomenuté v technickom preukaze. Môžete si ich zadovážiť aj postupne, ale určite si kúpte naraz celý pár (predné alebo zadné). Ak sa chcete s autom vybrať na dovolenku, vymeňte staré strierače za nové a nezabudnite doplniť zmes do ostrekovačov a dajte si vyčistiť klimatizáciu. Pre tento účel sa dajú kúpiť aj rôzne čistiace spreje.

Aby skvelo vyzeralo

S letom sa nám spája predovšetkým obdobie sucha a prachu. S autom parkujeme na rozpálenej ulici, okolo neho lietajú vtáky, rôzne druhy hmyzu a niekedy naň sadne aj prach zo vzdialenej púšte. Aby ste sa za svoje auto nehanbili ani počas letnej dovolenky, je dobré sa postarať o jeho vizáž. V prvom rade ho treba dôklade poumývať zvonka. Na umývanie auta používajte zásadne na to určenú kozmetiku a utierky. Zabudnite na klasické špongie a bežné čistiace prostriedky, ktoré dobre penia. Pri umývaní pohybujte rukou vodorovne a povrch auta po dôkladnom opláchnutí ešte vyleštite. Myslite aj na kolesá a pneumatiky. Kto chce, môže svoje auto obdariť ochrannou vrstvou vosku, vďaka ktorej sa bude jeho povrch krásne lesknúť. Interiér auta povysávajte a vytepujte, kožené povrchy pretrite ošetrujúcimi prípravkami. Jazda v čistom a voňavom vozidle sa vám bude páčiť oveľa viac.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...