Ak vediete život, ktorý by sa dal považovať za opak zdravého životného štýlu, mali by ste telu dopriať aspoň raz ročne očistu. Očistu, počas ktorej ho zbavíte toxínov, uľavíte mu od nezdravého jedla a za odmenu sa budete cítiť lepšie. Odpoveďou je detoxikačná kúra. Hoci to znie strašidelne, nejde o nič, čo by ste nedokázali dodržať počas minimálne dvoch týždňov. Čomu sa vyhnúť a na čo si dať pozor? To vám prezradia tieto riadky.

Zabudnite na ťažké jedlá

V prvom rade by ste nemali jesť vysmážané jedla a mäso. Ak sa nedokážete vzdať mäsa, tak určite nejedzte to červené, ale skôr kuracinu, morčacinu alebo ryby.

Okrem toho vyhoďte zo svojho jedálnička mliečne výrobky a sladkosti. Ak by ste mali neuveriteľnú chuť na niečo sladké, zjedzte sušené ovocie, napríklad sladké Acai Berrry či slivky. Samozrejme by ste nemali piť ani alkohol, ktorý je najväčšou záťažou pre pečeň, ktoré je hlavným čističom vášho tela.

Pite veľa vody

Okrem alkoholu zabudnite aj na sladené nápoje ako cola, koncentrované džúsy či ochutené minerálky. Miesto toho pite iba čistú vodu a pite jej viac ako obyčajne. Pokojne to môže byť až 3,5 litra denne. Ak nie ste zvyknutý na takúto vysokú dávku, objem zvyšujte postupne. Je to dôležité, pretože vám pomôže vyčistiť hrubé črevo a aj toxíny z obličiek.

Jedzte veľa vlákniny

Dôležité je vybrať si zdravú stravu. Počas detoxu je veľmi dôležitý príjem vlákniny. Bežná odporúčaná dávka je približne 30 gramov, no počas detoxikácie by ste ju mali zdvojnásobiť. Čo to pre vás znamená? Zjedzte aspoň 6 či 7 kusov čerstvého ovocia alebo zeleniny. Okrem toho si môžete dopriať aj celozrnné pečivo a cestoviny, hnedú ryžu a pite prírodné šťavy.  Najlepšia zelenina pre vás je cuketa, červená repa, kapusta či chren. Okrem toho môžete užívať doplnky výživy s vysokými antioxidačnými účinkami ako Spirulina či Chorella. Ak toto vydržíte aspoň dva týždne, ideálne mesiac, vaše telo sa vám poďakuje.

Najnovšie články

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Ako sa starať o vaše ...

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá ...

5 jednoduchých tipov, ...

Prvý sneh, mínusové teploty a začiatok ...

Povinné očkovania

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...