Vypadávanie vlasov pre mnohých predstavuje vážnu estetickú výzvu. Tí šťastnejší, ktorí sa s týmto problémom ešte nikdy predtým nestretli, ani si nevedia predstaviť, ako táto záležitosť môže výrazne znížiť sebavedomie. Na druhej strane, v niektorých prípadoch je to upozorňujúci odkaz organizmu, za ktorý môžeme byť aj vďační. Vypadávanie vlasov dokáže odhaliť rôzne ochorenia alebo, v lepšom prípade, menšie zdravotné problémy. Preto ho netreba brať na ľahkú váhu. Ak sa to ale deje aj pri optimálnom fungovaní tela, čítajte ďalej. Poradíme vám, ako na husté a zdravé vlasy.

Čítať ďalej...
Tags: vlasy  

Považujete svoje vlasy za poškodené a v dezolátnom stave? Najčastejšou príčinou sú práve rozštiepené končeky. Nielenže kazia výsledný dojem, ale vlasy tak celkovo pôsobia neupravene a zanedbane. Nič nie je rozhodne ešte stratené, aj tento problém dokážete odstrániť a navrátiť vlasom potrebný lesk a zdravý vzhľad.

Čítať ďalej...
Tags: vlasy  

Správna strava má veľký vplyv na naše zdravie, či už sa jedná o zdravie vnútorných orgánov, pokožky, kĺbov či hlavy. Ak radi športujete potrebujete prijímať väčšie množstvo určitých zložiek potravy. Jednou takou zložkou je kolagén, ktorý má veľký vplyv na zdravie pokožky a kĺbov. Kolagén je najrozšírenejšia bielkovina v našom tele a tele iných cicavcov a má približne 30%-ný podiel zo všetkých bielkovín. Kolagén je v podstate spojivo pre takmer všetky štruktúry nášho tela. nachádza sa vo vlasoch, svaloch, kostiach a orgánoch ako napríklad srdce, pečeň, či pľúca. Kolagén si môžete predstaviť ako lepidlo, ktoré drží naše telo pokope.

Naskýta sa však dôležitá otázka, či prijímať kolagén vo forme doplnkov výživy alebo si ho vytvárať vďaka zameraniu na určité potraviny. V tomto článku vymenujeme a bližšie popíšeme niektoré z takýchto potravín. Najlepšie je pravidelne prijímať kolagén zo stravy (ako si nižšie vymenujeme najlepším zdrojom sú hovädzie, bravčové, či kuracie vývary z kostí, ale aj huspenina, tlačenka či vajíčka alebo ryby.

Kolagén sa skladá z kompletného profilu aminokyselín, najmä glycínu, prolínu a hydroxyprolínu. Tieto aminokyseliny podporujú hojivé a regeneračné procesy v tele. I keď naše telo si kolagén prirodzene produkuje, s narastajúcim vekom, či zlou životosprávou sa jeho produkcia znižuje, čo môže spôsobovať starnutie kože a bolesti kĺbov. Vďaka zníženej tvorbe a zníženému príjmu kolagénu sa tvoria a prehlbujú vrásky a znižuje elasticita kože a kĺbov. Medzi ďalšie veci, ktoré znižujú produkciu kolagénu, patrí strava s vysokým obsahom cukru, nadmerný príjem alkoholu, nadmerné opaľovanie a fajčenie.

Čítať ďalej...

Poznáme to všetci, z ničoho nič začneme čkať alebo ako sa ľudovo hovorí štikútať a čkanie nie a nie prestať. Čkanie je náhle a neovládateľné sťahovanie bránice a medzirebrových svalov. Sťahmi týchto svalov sa prudko nadýchneme o následne pri uzatvorení hlasiviek vzniká typický zvuk čkania. Bežne aj bez nejakej snahy o zastavenie štikútky, zvykne čkanie samo prejsť v priebehu pár minút. Azda každý pozná bežné 'finty' proti čkaniu ako sú zadržanie dychu či vypitie pohára vody. V tomto článku sa zameriame na ďalšie triky používané na zastavenie čkania. Ak čkanie trvá vyše dňa alebo ak kvôli čkaniu nemôžete zaspať, vtedy by sme mali zájsť k lekárovi. Najčastejšie príčiny čkania sú rýchle zjedenie jedla alebo rýchle vypitie vody, preto najlepšia prevencia čkania je jesť a piť pomalšie.

Čítať ďalej...

Najnovšie články

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Ako sa starať o vaše ...

Krása doplnkov, ktorými sa obklopujeme je závislá ...

5 jednoduchých tipov, ...

Prvý sneh, mínusové teploty a začiatok ...

Povinné očkovania

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...