Tags: koža  

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je minimálne invazívna liečba, ktorú možno použiť na celé telo - od pokožky hlavy až po členky. Používa sa na zlepšenie vzhľadu jaziev, strií, posilnenie tvorby kolagénu alebo podporu rastu vlasov, na liečbu vrások či poškodenia kože slnkom.

Technika microneedling sa začala používať v 1995, ale na popularite získava až posledné roky. Popularita microneedlingu stúpa najmä vďaka internetovým influencerkám a influencerom, ktorí ho vo veľkom propagujú.

Ako funguje microneedling

Microneedling je miniinvazívny kozmetický zákrok, pri ktorom sa pokožka napichuje drobnými sterilizovanými ihlami. Vďaka týmto 'pichancom' vznikajú na pokožke malé rany, ktoré za však rýchlo zahoja a navyše sa vďaka nim v pokožke vytvorí viac kolagénu a elastínu. Vďaka kolagénu a elastínu sa zjemňujú vrásky a pokožka je pevnejšia a vyzerá mladšie.

Ošetrenie pleti formou microneedlingu je bezbolestné, pretože sa pleť pred zákrokom ošetrí anestetickým krémom. Microneedling sa vykonáva nástroj v tvare hrubšieho pera (azda najznámejšia značka Dermapen), ktoré vďaka miniatúrnym ihličkám vytvára v pleti tisíce mikrovpichov.

Ako prebieha ošetrenie

Procedúra trvá 10-20 minút, v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie je potrebné viackrát opakovať, záleží od typu vašej pleti. Väčšina ľudí potrebuje na viditeľné výsledky približne 3-5 ošetrení. Ošetrenie je možné opakovať každé 4 týždne.

Dermatológ pre ošetrením sterilizuje prístroj. Pred procedúrou sa najprv na tvár nanesie znecitlivujúci krém, aby ste necítili pichanie ihly. Následne sa perom s mikroihličkami krúživými pohybmi prechádza po pokožke, čo spôsobuje mierne krvácanie. Po ošetrení sa na pleť nanesie výživný krém, ktorý sa vstrebá do pokožky.

Na trhu sú aj verzie prístrojov na microneedling v tvare pera ako valčeková verzia, ktorými si viete microneedling urobiť sami doma. Odborníci však varujú pred ich používaním, pretože by ste si mohli poraniť pokožku a navyše treba vedieť ako správne sterilizovať ihly.

Na čo pomáha microneedling

Microneedling pomáha pri rôznych problémoch pokožky a obľubu si získal ako kozmetický zákrok zlepšujúci výzor pleti. Microneedling pomáha pri nasledovných problémoch:

 • Akné
 • Veľké póry na pleti
 • Škvrny na koži (hyperpigmentácia)
 • Znížená elasticita pokožky
 • Vrásky
 • Jazvy
 • Strie
 • Vypadávanie vlasov (tiež známe ako alopécia)
 • Poškodenie pleti slnkom

Pre koho nie je microneedling vhodný

 • Pre ľudí s chronickými kožnými chorobami ako psoriáza či vitiligo
 • Pre tých, ktorí trpia poruchami hojenia
 • Pre ľudí, ktorí sa liečia na závažné interné ochorenia

Koľko stojí ošetrenie

Ošetrenie technikou microneedlingu je približne 4x lacnejšie ako laserové ošetrenie. Cena sa samozrejme líši od kozmetického štúdia, ale všeobecne je cena približne 50€ za ošetrovanú plochu.

Najnovšie články

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...