Tags: vlasy  

Umývate si vlasy pravidelne každý deň a vždy o chvíľu mate vlasy opäť mastné? Môže za to viacero faktorov a to: dedičnosť, hormóny, stres, teplo, ale aj časté chytanie vlasov. Mastné vlasy trápia veľmi veľa ľudí nielen v našich končinách. Je to dosť veľký spoločenský problém, ktorý sa nedá len tak vyriešiť zo dňa na deň. Existuje však viacero riešení, ako našim vlasom udržiavať pekný vzhľad. Odložte šampóny na mastné vlasy a skúste použiť domáce recepty.

Vaječný žĺtok s medom – Použitie vaječného žĺtka sa odporúča nielen na mastné, ale aj poškodené či suché vlasy. Oddeľte jeden-dva vaječné žĺtky od bielka, zmiešajte s 2 polievkovými lyžicami medu a naneste na vlasy ako keď nanášate šampón. Nechajte pol hodinu pôsobiť (aj keď to nebude najpríjemnejšia pol hodina) a následne viackrát umyte šampónom. Ideálne je vlasy zmyť žihľavovým alebo iným jemným šampónom bez kondicionéra.

Levanduľová voda – Voňavá levanduľa nepomáha len proti moliam, ale priaznivo pôsobí aj na vlasy. Pri odstraňovaní mastnoty z vlasov budete mať zároveň aromaterapiu. Na prípravu použite hrsť levanduľových kvetov, ktoré namočte do 2 litrov vody. Nechajte levanduľu vo vode cez noc a následné ráno sceďte. Kvety vyberte a priveďte do varu v litre čistej vody. Potom sceďte uvarenú levanduľu a vodu, kde bola levanduľa namočená cez noc zmiešajte s práve prevarenou vodou. Touto vodou si umyte vlasy. Ďalej už nezmývajte, iba vysušte jemne uterákom.

Kukuričná múka alebo detský púder– Zaujímavé domáce riešenie na zbavenie sa mastných vlasov je použitie kukuričnej múky. Múku dajte do solničky a nasypte na suché vlasy. Chvíľu nechajte pôsobiť a vytraste alebo vyčešte múku z vlasov. Je to rýchle a suché riešenie ako sa zbaviť mastnoty z vlasov. Rovnakým spôsobom sa dá použiť detský púder.

Mätový čaj – Uvarte si mätový čaj, najlepšie z hrsti čerstvých mätových lístkov, ale môžete použiť aj mätový čaj z vrecúška. Čaj varte približne 20 minút a po vychladnutí zmiešajte s jemným šampónom a používajte na umývanie vlasov. Mäta obsahuje zložky, ktoré znižujú tvorbu nadmerného mazu vo vlasových korienkoch.

Jablčný ocot – Ďalšie využitie nachádza ocot na mastné vlasy. Vďaka octu sa odstráni nadbytočná mastnota a vlasy zanechá jemné. Do litra vlažnej vody nalejte 5 polievkových lyžíc octu. Použite na opláchnutie vlasov, nechajte 10 minút pôsobiť a umyte šampónom.

Citrónová šťava – Vytlačte šťavu z jedného až dvoch citrónov, zmiešajte s jedným až dvomi pohármi vody a použite na umytie vlasov. Nechajte okolo 5 minút pôsobiť kyselinu citrónovú na mastnotu, a potom umyte čistou vodou.

Nečešte sa príliš – Príliš časté česanie stimuluje tvorbu mazu vo vlasoch. Taktiež nie je dobré časté chytanie a prehadzovanie vlasov rukami. Urobte si účes ráno a snažte sa neupravovať ho príliš často počas dňa.

Sóda bikarbóna (Jedlá sóda)- Po vyššie zmienených receptoch vás asi neprekvapí, že aj sóda bikarbóna môže pomôcť na mastné vlasy. Vytvorte si pastu z 3 polievkových lyžičiek sódy a adekvátneho množstva vody. Pastu naneste na pokožku vlasovej časti hlavy a 15 minút nechajte pôsobiť. Následne umyte vlasy šampónom. Používajte trikrát týždenne.

Alkohol – Vodka, tequila alebo aj pivo pomáhajú odstrániť mastnotu z vlasov. Alkohol má vysušujúci účinok na pokožku aj vlasy. Pred použitím alkoholu si vlasy našampónujte a umyte. Potom naneste na pokožku jeden štamperlík tvrdého alkoholu alebo pohár piva a vmasírujte do pokožky. Ihneď umyte vlasy teplou vodou.

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...