Zdajú sa vám vaše náklady na kúrenie príliš vysoké? Znížte ich. Vybrať si môžete zo systémových opatrení alebo využiť triky bez akýchkoľvek investícií, ktoré vám pomôžu stlačiť účty za kúrenie dole. Najlepšie je využiť aj systémové opatrenia, aj praktické rady. Ako na to? Samozrejme, že najúčinnejšie je zateplenie domu.

Zateplenie domu

Zateplenie domu vám pomôže znížiť náklady až o 40-60 %, pretože dokáže znížiť úniky tepla až 35 %. Čo je viac ako slušná úspora. Keď rozmýšľate, odkiaľ zohnať peniaze na zateplenie, využite ŠFRB a požiadajte o úver na zateplenie, musíte spĺňať však jednu podmienku – váš dom musel byť skolaudovaný najneskôr v roku 1989.

Tesniace okná

Okná, hlavne na starších domoch, s dreveným rámom netesnia tak, aby ste mohli znižovať náklady. Keď nemáte dostatok financií na nové, môžete medzery prikryť dekou alebo zapchať iným izolačným materiálom. Najlepším riešením sú však nové plastové okná – čím viac komôr, tým lepšie tesnenie a izolačné vlastnosti.

Vonkajšie rolety alebo žalúzie

Ďalším efektívnym izolantom sú vonkajšie žalúzie alebo rolety, ktoré medzi oknom a vonkajšou teplotou vytvoria vzduchovú bublinu, ktorá nedovolí studenému ani teplému vzduchu, aby sa nalepil na okno a prenikol dnu. Áno, funguje to aj pri letných horúčavách.

Regulácia teploty

Prispôsobte teplotu tomu, či ste alebo nie ste doma. Keď ste práci, vaše deti v škole a doma nie je nikto, nastavte teplotu kúrenia na 17°C a až v čase, keď prídete domov zvýšte teplotu na 20,5°C. Tiež to robte v noci, keď spíte, spánok bude kvalitnejší. Ide o opatrenie, ktoré sa nikoho nedotkne a je veľmi efektívne.

Vetrajte nárazovo

Varíte a chcete vyvetrať? Nepoužívajte ventilačku, ktorú necháte hodiny otvorenú. Otvorte celé okno, najlepšie aj balkónové dvere a nárazovo vyvetrajte za pol minúty.

Neprekrývajte radiátory

Tým, že prikryjete radiátor vypraným prádlom, znížite jeho efektivitu. Tiež majte záclony v takej dĺžke, aby radiátor neprikrývali. Sú to síce maličkosti, no v celkovom zúčtovaní vám prinesú pozitívny výsledok.

Najnovšie články

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Nechtová mykóza: ...

Hubovité ochorenie nechtov dolných končatín ale ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...