Samolepiace tapety poskytujú skvelú možnosť, ako oživiť interiér vášho domu. Ich aplikácia aj odstraňovanie je pritom tak jednoduchá! A použiť ich môžete nielen na stenu. Existuje veľa spôsobov, ako môžete pomocou samolepiacich tapiet zveľadiť každý priestor. Jediné, čo potrebujete, je trochu kreativity. Alebo inšpirácie, o ktorú sa s vami v tomto článku podelíme.

1.          Originálna akcentná stena

Vytvorenie akcentnej steny, ktorá dokáže zmeniť miestnosť na nepoznanie, je omnoho efektívnejšie ako tapetovanie celého priestoru. Dokážete tak skvelo oživiť monotónny interiér alebo poskytnúť skvelý podklad, na ktorom vynikne televízia alebo ručne maľovaný obraz do obývačky.

2.          Dočasná štýlová podlaha

Tento spôsob využívania samolepiacej tapety nie je síce moc obvyklý, ale rozhodne funguje. Aplikujte tapetu na linoleum, laminát alebo dlaždice a utesnite ju vrstvou číreho polyuretánu, vďaka čomu vám takáto dizajnová podlaha dokáže vydržať aj niekoľko rokov. Tip: tento koncept odporúčame použiť skôr v menších priestoroch.

3.          Vnútorné obloženie skriniek

Premeňte nevýrazné vnútro vašich skriniek na niečo originálne, pričom vám budú stačiť aj zvyšky zo samolepiacich tapiet, ktoré ste už použili niekde inde. Vytvorte si takýmto spôsobom príťažlivé pozadie pre všetky vaše knihy na poličkách alebo krásny kuchynský riad. 

4.          Nezvyčajný strop 

Na strop sa častokrát úplne zabúda, pritom ide v podstate o piatu stenu miestnosti. Aj keď tapetovanie stropu je omnoho náročnejšie, ako je tomu pri zvislej stene, výsledok vás ohúri. Správnou voľbou samolepiacej tapety dokážete opticky zväčšiť a rozjasniť priestor.

5.          Vylepšenie a upcyklácia nábytku

Počuli ste už o upcyklácia? Ide o novodobý trend, ktorý dokáže použitým veciam vdýchnuť nový život. Nalepením samolepiacej tapety tak môžete vylepšiť váš starý nábytok. Nalepte ju napríklad na prednú stranu skrinky alebo vrchnú dosku, čím dokážete zakamuflovať drobné ryhy a nedokonalosti.

Najlepšie na tom je, že povrchy zostanú neporušené a keď vás motív tapety prestane baviť, jednoducho ju odstránite a vymeníte za inú.

Tak, čo poviete? Vyskúšate niektorý z týchto nápadov aj u vás doma?

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

 

Najnovšie články

Vybavte sa kabelkou na ...

Každá žena vie, že kabeliek nie je nikdy dosť. Už ...

Čo pomôže alergikom v ...

Špecifickejšie podmienky v domácnosti musia ...

Povinná výbava izby ...

Stáva sa pomerne často, že si rodičia ...

Čo pomôže na trému pred ...

Z času na čas vystúpi pred väčším či menším ...

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...