Kuchyňa je miesto, kde sa neustále pripravuje jedlo, preto udržať v nej poriadok je pre ženu veľmi náročné. Pri upratovaní kuchyne častokrát ale zabúdame na niektoré miesta, ktoré prehliadame, respektíve im nevenujeme dostatok pozornosti.

Ktoré miesta pri upratovaní zanedbávame?

Úchytky na nábytku

Úchytky na nábytok patria k najvyťaženejším miestam v kuchyni. Využívame ich, keď sa potrebujeme dostať do skriniek kuchynskej linky. Na úchytkách sa zachytávajú zvyšky potravín pri varení. Odporúčame vám preto priebežne počas týždňa utierať všetky úchytky na kuchynskej linke.  Postačí vám na to navlhčená švédska utierka.

Vnútro zásuviek

Aj keď používate policový papier, vnútro zásuviek je potrebné pravidelne čistiť. Odporúčame každého pol roka meniť policový papier do kuchynskej linky a aspoň raz za mesiac povyberať kuchynské pomôcky a príbory a následne vyumývať vnútro zásuviek, vrátane zásuvkových systémov, ktoré umožňujú otváranie a zatváranie zásuviek.

Priestor pod mikrovlnkou

Máte na kuchynskej pracovnej doske mikrovlnku? Ak áno, nezabúdajte dôkladne čistiť priestor pod ňou. Pri príprave jedál nám niečo nedopatrením padne pod mikrovlnku a ak priestor nebudeme čistiť, pod mikrovlnkou sa nám budú hromadiť kúsky jedál, ktoré tam začnú hniť a budú zapáchať.

Kuchynský drez

Zašpinený, fľakatý drez zo zažratou špinou nie je práve atraktívny a práve preto, aby ste tomu predišli, drez každý víkend dôkladne vyčistite. Na zažratú špinu vám pomôže kombinácia vriacej octovej vody a sódy bikarbóny. Uvarte v kanvici vodu s octom a následne ju vylejte do drezu, tak aby neodtekala. Takýmto spôsobom zabijete dve muchy jednou ranou. Nielenže vyčistíte kanvicu od vodného kameňa, ale táto octová voda vám pomôže odstrániť zažratú špinu v dreze. 

Nezabúdajte čistiť aj tesnenia kuchynských batérií.

Zdroj obrázka:

Autor: SpeedKingz / Shutterstock.com 

Najnovšie články

Výhody teplovzdušnej ...

Chcete si udržať štíhlu líniu, ale nedokážete ...

Čo je to microneedling a ...

Mikroneedling (frakčná mikroihličková terapia) je ...

Letná cesta autom: 4 ...

Leto je časom dovoleniek, pohody pri mori, ale ...

Prírodné spôsoby ...

V našich záhradách sa nachádzajú rôzne druhy ...

Prečo je dôležité riešiť ...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho ...

Veľké kusy nábytku sú ...

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Každý po ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...